A San Diego-i állatkert gorillái is elkapták a koronavírust

Fehér Buda 2021-01-15 01:28:32
Ugyanolyan tünetek jelentkeztek náluk, mint az embereknél.

A San Diego-i állatkert mind a nyolc gorillája megfertőződött a koronavírussal, így a világon először sikerült dokumentálni azt, hogy főemlősök is elkapták a betegséget. Az állatkert szerint a vírust az egyik gondozótól kaphatták el az állatok, aki ugyan maga is beteg volt, de nem jelentkeztek nála tünetek, így tovább dolgozott. A gorilláknál orrdugulás és köhögés is jelentkezett, ezután kezdtek gyanakodni a gondozók.

Az állatokat azután kezdték el tesztelni, hogy észrevették, néhányuk köhög. Ezután a székletmintáikból tudták kimutatni a vírus jelenlétét, amit az amerikai kormány egyik laboratóriumában vizsgáltak. Itt született meg a pozitív eredmény, írja a Metro.

Az állatkert igazgatója azt mondja, a gorillákat továbbra is együtt tartják, így tulajdonképpen karanténban vannak. Az állatok ebből nem nagyon vesznek észre semmit, a gondozók szerint a főemlősöknek továbbra is jó az étvágya, és sokat is isznak. A vírus ellen egyelőre vitaminokkal próbálják felvenni a versenyt, az állatkert munkatársai remélik, ennyi elég lesz a betegség leküzdéséhez.

A világon egyébként már több más állatfajban, például tigrisekben vagy nyércekben is kimutatták a vírust, beteg gorillákat viszont csak most először azonosítottak. Azt nem tudni, hogy a főemlősökre hogyan hat majd a betegség, az állatvédők azonban aggódnak, mivel a gorillák DNS-e 98,4 százalékban megegyezik az emberekével. Az állatok egyelőre nem mutatnak erős tüneteket, az állatkert mindenesetre már felvette a kapcsolatot olyan szakértőkkel, akik megbetegedett embereken segítettek.

 

Szólj hozzá!

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.