Évtizedes probléma a Rigóvölgyi úti sárömlés Szombathelyen

Nagy Donát 2021-01-11 09:36:00
Esőzés után szabadon lehordja a víz az Oladi domb földrétegét.

Olvasónk küldött fotókat az óév végén a Rigóvölgyi út alsó szakaszáról. Ez az a rész, amin az Oladi lakótelepről sétálók a skanzent megkerülve felérnek a Kárpáti Kelemen utcára. A Rigóvölgyi út felső része már az Oladi-dombon található.

A probléma a nagyobb esőzések után jelentkezik. Ilyenkor ezt a viszonylag rövid szakaszt szó szerint elborítja a dombról lezúduló sár, megnehezítve a gyalogosok közlekedését. Mivel családi házas környékről beszélünk, és eleve közel van a Csónakázó-tó, az Oladi domb, a Vasi Skanzen is, gyakorta látni kisgyermekkel, vagy babakocsival sétáló famíliákat is.

A családi program után viszont ilyenkor jöhet a nagy cipőpucolás.

A probléma az olvasónk szerint régóta fennáll, ezért még karácsony előtt megkerestük Kecskés Lászlót (Fidesz-KDNP), a választókerület képviselőjét. Arra voltunk kíváncsiak, hogy a 2014 óta regnáló önkormányzati képviselőnek van-e tudomása a problémáról, az elmúlt években történt-e bejelentés a lakók részéről a sár miatt. 

Sajnos a képviselőtől cikkünk megjelenéséig nem érkezett válasz, így azt sem tudhattuk meg tőle, hogy az elmúlt években történt-e részéről lobbi a pártja által irányított városvezetés felé a probléma megoldása érdekében.

A Polgármesteri Hivataltól viszont megtudtuk, hogy jelenleg csak "tűzoltás" lehetséges a kérdésben. 

A 4440 hrsz-ú Rigóvölgyi út megnevezésű kavicsolt földút Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatának tulajdonában áll, a Kárpáti Kelemen utcát a Homok utcát köti össze.

A Rigóvölgyi úton nem létesült a csapadékvíz elvezetését biztosító árok, folyóka, zárt rendszer, ezért a lehullott csapadékvíz a hordalékkal együtt Homok utca felé folyik, időszakosan a Karpáti Kelemen utca felé is tapasztalható sárfelhordás. Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata az út-híd fenntartási munkák kivitelezésére szerződött partnerével, a SZOVA NZrt-vel az esőzések utáni lokális helyreállításokat rendszeresen elvégezteti.

A költségvetésben biztosított út-híd fenntartási keret nagyobb volumenű munkákra nem biztosít fedezetet.

A csapadékvíz kezelése a Rigóvölgyi úton cca. 1,3 - 1,5 km hosszú szilárd burkolatú út kiépítésével, valamint zárt csapadékcsatorna létesítésével oldható meg, amelyek megvalósításához a szükséges költségvetési forrás nem áll rendelkezésre.

- írják válaszukban.

A fideszes városoknak kompenzálja a kormány az elvonásokat

Békéscsaba, Debrecen, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Nyíregyháza, Sopron, Székesfehérvár, Szolnok, Veszprém, Zalaegerszeg egyaránt 1,38 milliárd forintos állami támogatást kapott önkormányzati feladatok ellátására - derül ki a december 24-én közzétett Magyar Közlönyből a 24.hu cikke szerint. Amíg Ausztriában az ottani kormány kisegíti a településeket, itthon Orbán Viktor a járvány okozta gazdasági károk enyhítését az elvonásokban látja.

Miután a Fidesz vezette kormány több milliárd forinttal csökkentette a város pénzét, így a megszorítások miatt most biztosan nem lesz pénz egy ekkora beruházásra, ami több száz millió forint is lehet.

Erre legkorábban vélhetően csak akkor nyílik majd lehetőség, ha az aktuális kormány felhagy az önkormányzatok pénzügyi ellehetetlenítésével, netán az állami pénzköltés fókuszát inkább a lakosság érdekei felé billenti.

Ungár Péter: A gyáva szombathelyi Fidesz miatt vonja el a kormány a város pénzét

Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője Szombathelyen tartott ma sajtótájékoztatót, melynek témája a kormány megszorításai a koronavírus-járványra hivatkozva. Ungár azt mondta, a kormány tavaly december 24-én hozott rendelete szó szerint megbünteti azokat önkormányzatokat, amelyek nem fideszes vezetésűek.

A cikk az Ökopolisz Alapítvány támogatásával készült.

Szólj hozzá!

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.