Zenészek és képzőművészek lepik el szombathelyi Fő teret szombaton

Vágvölgyi Bálint 2020-08-11 12:21:00
A Nyitott Városháza nyári programsorozat egyik utolsó állomása lesz ez.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

A Nyitott Városháza szombathelyi, nyári programsorozat az egyik utolsó állomásához érkezik most szombaton. A zenészeket és képzőművészeket felvonultató utcaművészeti napról tartott sajtótájékoztatót kedden délelőtt Horváth Soma (Éljen Szombathely!), Szombathely kultúráért felelős alpolgármestere és Pavelkovits Petra programszervező.

Horváth elmondta, hogy a programsorozat korábbi eseményei - a teraszkoncertek és a Mozisziget - mind-mind nagyon jól sikerültek. Azt látják, hogy a szombathelyiek nagyon nyitottak és ki vannak éhezve a kulturális élményekre. A szombati utcaművészeti napon több, mint harminc zenész és képzőművész lepi el a szombathelyi Fő teret, illetve a belváros több pontját. Több állandó helyszínen folyamatosan lesznek zenei programok. Az alpolgármester külön megköszönte a programhoz csatlakozó vendéglátóhelyeknek, hogy helyet biztosítanak a zenészeknek.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Fontos információ, hogy nincs esőnap, rossz idő esetén minimális programokat tartanak meg. A programok közül semmiképpen nem marad el a Kilencesben tartandó portrérajzolás és a kertmozi a Savaria mozi árkádjai alatt. Horváth Soma, azzal zárta a tájékoztatót, hogy ez egy kísérleti program, amihez hasonló még nem nagyon volt Szombathelyen, és nagyon bízik a jó időben.

Ezután Pavelkovits Petra ismertette a részletes programot. A program főszervezője elmondta, minden helyszínre igyekeztek egészen különböző stílusú zenészeket felvonultatni: a komoly, szimfonikus vonaltól a könnyűzenei dzsemmelésig lesz minden.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Egy hatalmas képzőművészeti alkotás is készül majd, ugyanis szombathelyi lakosokkal együtt szeretnék megcsinálni a város egyik legnagyobb festményét, amit a tervek szerint a városháza oldalára függesztenek majd ki. A Szentháromság szobor körül lesznek kifeszítve molinódarabok, amire Rónaszéki Linda és Kamper Lajos művészek segítségével szállhatnak be festeni az arra járók. A Broadway Cafe árkádjai alatt este 9-től a Liza, a rókatündért vetítik majd le, előtte pedig a Művészeti Szakgimázium tanulóinak rövidfilmjei is láthatók lesznek.

Utcaművészeti nap - részletes program

2020. augusztus 15. (szombat)

Szentháromság szobor (Fő tér)

14:00 Megnyitó
14:15 – 19:00 Elkészítjük a város legnagyobb festményét, melynek készítésébe bárki beszállhat (közreműködik: Rónaszéki Linda és Kamper Lajos)
14:00 – 20:00 között – kézműves pontok helyi kézművesekkel és képzőművészekkel (Tebeli Szabolcs – képregényrajzoló, Solymos Norbert – bőrdíszműves, T. Takács Tibor – miniportré készítés szombathelyiekről, Krennerné Katalin Ildikó – Lélekpiramis „creatively”, Jenei Ferenc: Szelfisziget művészek tolmácsolásában (performansz-özön egy miniszigeten a Fő tér közepén)

Életkert (Savaria tér)

14:00 Savaria Rézfúvós Együttes 
15:00 Ad Hoc Vonósnégyes 
16:00 Savaria Kürtkvartett 
17:00 Camerata Pro Musica Vonószenekar, Művészeti vezető: Gyenge Tibor
18:00 Eszterházy Fúvósötös 
19:00 Savaria Kamarazenekar, Művészeti vezető: Bozsodi Lóránt 

Balmora (Fő tér)

15:00-19:00 Farkas Gábor (Gargantua), Kovács Viktória (Mágikus Mintha), Jámbor Nándor (Weöres Sándor Színház/Mágikus Mintha), Nagy Julcsi, Kiss Gábor, Rákos Júlia

Pizza di Fetta (Fő tér)

14:45 Háklár Banda
16:00 West Side TSE
17:00 Paliék
18:00 Tres Calvos
(közben 14:00-16:00 – miniportrék készítése T. Takács Tiborral)

Komló Étterem és Kávézó (Fő tér)

14:00 Tóth Dani
15:15 Tres Calvos (Drummolók)
18:30 West Side TSE

Broadway Club Cafe (Kőszegi utca)

16:00 Tom Kondor Band
17:30 Prokofjev
19:15 Bagatell
21:00 kertmozi: Művészeti Szakgimnázium tanulóinak rövidfilmjei
21:30 kertmozi: Liza a rókatündér

Kilences (Kőszegi utca)

14:45 Művészeti Szakgimnázium fuvola duója
16:00 miniportrék készítése – T. Takács Tibor, közben kézműves sarok gyermekeknek

Szimfónia Kávézó (Rákóczi utca)

16:00 Well Brass
17:30 Művészeti Szakgimnázium fuvola duója
19:00 Well Brass 2. felvonás
20:00 West Side TSE

Uránia Borozó (Uránia udvar)

16:00 – 20:00 Harmonika-pont Peltzer Gézával

Folyamatosan futó programok:

Kézműves sarkok a Szentháromság szobornál
Gyermeksarok a Kilencesben: kézművés foglalkozások gyerekeknek
Miniportrék készítése szombathelyi lakosokról – T. Takács Tibor (helyszín: Fő tér 14:00 - 16:00)
Kilences - Kőszegi utca 9. 16:00-20:00 (A program TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00900 azonosító számú projekt keretében valósulnak meg.)
Fő tér 14:00-20:00 - SZELFISZIGET művészek tolmácsolásában - Jenei Ferenc és barátai (A program TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00900 azonosító számú projekt keretében valósulnak meg.)

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Szólj hozzá!

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.