A múlt héten mutattuk be annak a molnaszecsődi családnak a helyzetét, akik hónapok óta kénytelenek élni egy forgácstelep szomszédságában. Baloghék 2001-ben költöztek a faluba, a régi TSZ iroda épületét vették meg és alakították át családi házzá. Velük szemben pedig a régi, használaton kívüli TSZ telep volt.

Idén nyáron változott meg ez a helyzet, ugyanis a telepre egy faforgáccsal és fűrészporral foglalkozó vállalkozás költözött. A család azt mesélte, hogy azóta megnövekedett kamionforgalom mellett élnek, ráadásul a fűrészpor és a forgács miatt állandó a por a lakásban.
Hónapok óta nyeli a forgácsport egy molnaszecsődi család, de nem tudnak tenni ellene semmit
Egyik olvasónk, Balogh János keresett meg minket azzal, hogy koranyár óta keseríti meg az életét a vele szemben létesült telep, amin fa forcságot és fűrészport tárolnak. A Balogh család 2001 óta lakik Molnaszecsődön, a Kossuth utcában, a TSZ egykori irodaházát vették meg és alakították át családi használatra.
Megkerestük a Vas Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi osztályát, hogy megtudjuk hol tart most Baloghék és a telep ügye.
Az osztályvezető hivatalos levelében annyit közölt, hogy a telephely tevékenységével kapcsolatban jelenleg is folyamatban a kivizsgálás, így azzal kapcsolatban érdemi tájékoztatást nem tudnak adni.

Amint lesz az ügyben fejlemény, jelentkezni fogunk.
Ha van neked is olyan ügyed, amiben segítség lehet a nyilvánosság, akkor keress minket a Facebookon vagy emailben az ezittaz kukac ugytudjuk pont hu-n.
Szólj hozzá!
Augusztus 1-től ő lett volna a létesítmény megbízott ügyvezetője.
Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.
A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.
Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.
A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.
A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.
A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.
A terveknek 2028 augusztusáig kell készülnie.
A nyári időszakban is több izgalmas program hívja az érdeklődőket.
A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.
A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.
Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.
Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.
Locsolás, és sebességkorlátozás mellett.
A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.
A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.
A gyanú szerint fizetés nélkül vehettek igénybe többen is szolgáltatásokat.
Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.
