Vitára hívja a Független Diákparlament az új államtitkár helyettest

Kovács Lilla 2019-12-07 15:49:00
A vita időpontját februárra javasolják, hogy ne zavarja meg Rácz Zsófia egyetemi tanulmányait.

Mint ismert, Novák Katalin szerdán jelentette be, hogy az EMMI új család- és ifjúságügyért felelős államtitkár helyettese nem más, mint a 22 éves joghallgató, Rácz Zsófia, aki miatt törvénymódosításra is szükség lesz, hogy betölthesse új posztját. A mozgalommá alakuló Független Diákparlament - amely mostantól Alternatív Diákközpontú Oktatásért Mozgalom néven folytatja munkáját - most vitára hívta Ráczot. Mint írják, szeretnék "a nagy port kavart diskurzust szakmai mederbe terelni". 

Az ADOM négy témakört szeretne érinteni a vita során:

1. Milyen kilátásai vannak egy fiatal pályakezdő munkavállalónak a lakhatás finanszírozásával kapcsolatban?
2. Milyen megoldást lát a tanárszakos hallgatók helyzetére, akiknek a közoktatásban tapasztalható alacsony fizetések miatt választaniuk kell a pedagógus hivatás és a tisztes megélhetés, családalapítás között?
3. Milyen lehetőségeket lát az iskolai nyelvoktatás fejlesztésére, tudván, hogy a közoktatásban elég komoly hiány van képzett nyelvtanárokból?
4. Az elmúlt években több alkalommal is kivezényeltek diákokat tanítási időben politikai tartalmú állami rendezvényekre, vagy látogattak el politikusok közoktatási intézményekbe, gyakorlatilag biodíszletként használva a diákokat. Mit gondol erről?

Az ADOM a meghívóban úgy fogalmaz, a vita megtartását az egyetemi vizsgaidőszak lezárultát követően, egy februári időpontban javasolják, hogy ne befolyásolja Rácz tanulmányait. 

Szólj hozzá!

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.