Visszavág a fideszesek luxus iránti vonzalma

ugytudjuk.hu 2020-08-27 14:07:00
Az államigazgatásban is megjelent a koronavírus a helyettes államtitkár török luxusnyaralása után. Titokban oltják a tüzet.

Több egymástól független forrásból is úgy értesültünk, hogy Solymár Károly Balázs helyettes államtitkár törökországi luxusnyaralásra utazott július elején a szintén a minisztériumban dolgozó párjával - írja az Átlátszó. A kiruccanás során elkapták a koronavírust, hazaérkezésük után pozitív lett mindkettőjük tesztje. A minisztériumból emiatt rengeteg embert küldtek el tesztelni, forrásaik szerint “sorakoztak az állami autók a kórház előtt a tesztelőhelyen”.

Az incidenst eltitkolták a nyilvánosság elől, arról azóta sem adtak ki semmilyen hivatalos tájékoztatást.

A kormányrendelet akkoriban nem kötelezte a Törökországban nyaraló Solymárt és munkatársát a tesztre, amennyiben július 15-ig hazaértek Magyarországra. Törökország csak július 15-től került a piros (utazásra nem javasolt) országok közé, ami a magyar állampolgárok onnan történő hazatérésekor kötelező egészségügyi vizsgálatot, illetve karantént ír elő. A kormány a veszélyhelyzetet 2020. június 18-val megszüntette, így a rendelet alapján a magyar állampolgárok Magyarországra korlátozás nélkül beutazhattak, akkor éppen nem volt előírva a kéthetes karantén.

Törökországot elég komolyan érintette a koronavírus, a járvány kezdete óta 261 ezer fertőzöttet regisztráltak, és jelenleg 6 ezer felett van az elhunytak száma. A 83 milliós országban július elején ezer fölött volt az új koronavírusos esetek száma naponta.

Összehasonlításképpen: a közel 10 millió lakosú Magyarországon eddig 5200 esetet regisztráltak, és jelenleg 600 fő körül van az elhunytak száma. A kormány által közzétett júliusi járványügyi adatokban nem találtunk növekvő nagyságrendre utaló számokat.

Ötcsillagos hotelben pihenték ki a karantént

A lap forrásai szerint Solymár Károly Balázs július elején járt Törökországban a munkatársával, K. Dorottyával: egy a nő által a Facebookra július 2-án feltöltött fotó (címlapképünkön) tanúsága szerint a Hilton Dalaman Sarigerme Resort & Spa-ban nyaraltak. K. Dorottya szintén az Innovációs és Technológiai Minisztériumban dolgozik.

Az ötcsillagos Hilton Dalaman Sarigerme Resort & Spa az Égei-tenger partján található. Az üdülőhely saját stranddal, 10 kültéri medencével, 7 étteremmel, és exkluzív wellnessközponttal rendelkezik.

A booking.com kedvcsinálója szerint „olyan helyen van, ami a párok kedvence lett!”

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa

Özge SÖZER KARPAT We have been coming ... to Hilton Dalaman for 10 years. I spent both pregnancies here. After that, we started to spend all summers here with our daughters Ela and Mila. Our girls feel very happy and free here. Trust is very important to my husband and me, that's why we're at Hilton Dalaman.

Az ötcsillagos hotel szobáiban egy éjszaka ára két főre 130-150 ezer forint között mozog augusztus végére. Egy hetes nyaralás tehát (hat éjszakával számolva) 780-900 ezer forintnyi összegbe kerülhetett a nyári időszakban.

Solymár a VírusRadar felelőse

Ironikus módon éppen Solymár Károly Balázs helyettes államtitkár a VírusRadar alkalmazás kormányzati felelőse: a mobilos alkalmazás segítségével kideríthető, ki került igazolt koronavírus-fertőzött közelébe. Az alkalmazás használata önkéntes alapon történik, a fertőzött használó önként küldi el az adatait a járványügyi hatóságoknak.

A szoftvert az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) mutatta be májusban, a helyettes államtitkár pedig a Portfólión egy hosszú interjúban reklámozta az alkalmazást.

Az üggyel kapcsolatos kérdéseiket a lap elküldte Dr. Solymár Károly Balázsnak és az ITM-nek is. Egyebek mellett azt szerették volna megtudni, hogy a helyettes államtitkár a törökországi nyaralása során valóban megfertőződött-e koronavírussal, és ha igen, megfertőzött-e másokat is a minisztériumnál vagy az államigazgatásban dolgozók közül. Arra is kíváncsiak voltak, hogyan utaztak Törökországba, és hogy használtak-e kormányzati repülőgépet az úthoz.

Solymár Károly Balázst telefonon is keresták, ám a szám át volt irányítva egy munkatársához, aki jelezte Solymárnak, hogy milyen ügyben kerestük, majd visszahívta az Átlátszó munkatársait, hogy tegyék fel a kérdéseiket írásban. Ezekre azonban nem érkeztek válaszok, ha kapnak valamiféle tájékoztatást, akkor cikküket frissíteni fogják.

Forrás: Átlátszó

Szólj hozzá!

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.