Visszaléptek a Czeglédy-ügy bírói, ez az oka

ugytudjuk.hu 2019-09-13 08:00:00
Csúszik a tárgyalás is.

Az eredetileg kijelölt, 3 fős bírói tanács 2 tagja „egyéb ok”-ra hivatkozva kiszállt a Czeglédy Csaba és társai elleni büntetőügyből, de már meg is van, kik ugranak be az elfogultság miatt távozó kétharmad helyére – erősítette meg a hvg.hu értesülését a Szegedi Törvényszék.

Az Ugytudjuk is hónapokkal ezelőtt írta meg, hogy kizárási ok merült fel azokkal a bírókkal szemben, akik most állítólag maguktól hátra léptek. Czeglédy Csaba szerint viszont a helyükbe lépő, új bírók sem felelnek meg a törvényi feltételeknek.

Mivel így a 3 fős bírói tanács 2/3-a kiesett, „haladéktalanul intézkedtek egy új bírói tanács kijelölése" érdekében. Ez meg is történt, így „immár új összetételű tanács előtt várhatóan október végén folytatódik” az ügy. A bírói tanács új elnöke dr. Molnárné dr. Mészáros Noémi, a tanács új tagja dr. Nóvé Ágnes - közölték. A tanács harmadik, vissza nem lépő tagja nem büntetőbíró, hanem az ilyen ügyekben szokásos módon egy gazdasági ügyszakos bíró, dr. Szűcs Károly.

Dr. Czeglédy Csaba

Pont ma hat éve futottam életem első félmaratonját, hat hét edzés ut... án, legalább 10 kiló súlyfelesleggel. Nagyon megszenvedtem, de a célba küzdöttem magam. Ma újra starthoz álltam a 34. Wizz Air Félmaratonon, Budapesten. Nagyon vártam, és teljesült a vágyam, a 21,1 kilométer minden méterét élveztem.

Érdekes módon a törvényszék hét elején kiadott egy rövid közleményt, de abban azt emelték ki, hogy "folytatódik a dr. C.Cs elleni eljárás". Ebben egy szóval sem említették az elfogultság miatt visszalépett bírókat, szemérmesen úgy fogalmaztak, hogy "megváltozott összetételű tanács" viszi majd az ügyet.

Szólj hozzá!

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.