A Váci Mihály utcai Százszorszép Bölcsőde tavaly új külsőt kapott, egy EU-s pályázatnak köszönhetően teljesen felújították az épületet.
Még a felújítás idején jelezte Pósfainé Sebestyén Bianka, az Egyesített Bölcsődei Intézmény és Novákné Krizsán Hajnalka, a Százszorszép Bölcsőde vezetője a körzet képviselőjének, Horváth Somának (Éljen Szombathely-MSZP-DK-Együtt), hogy a bölcsőde jelképének számító udvari játék, egy gőzös vonat annyira leromlott állapotban van, hogy el kell bontani.
A képviselő aztán bevetette kapcsolatrendszerét és elkezdett pályázati források után is kutatni, így jutott el Valentinyi-Harmath Eszterig és a Henkel Magyarország Kft-ig.

A cégnek társadalmi szerepvállalása keretében több pályázata is van, a “Tegyünk együtt a holnapért” címűnek épp az volt a célja, hogy a munkavállalók társadalmi elkötelezettségét erősítse, ennek célcsoportjai közt a kisgyermekek is szerepeltek, így be tudták adni a pályázatot - tudtuk meg Horváth Soma képviselőtől.
Ebből nemcsak a kisgőzöst tudták kicserélni, hanem más udvari játékot is sikerült beszerezni.

Mivel Valentinyi-Harmath Eszter munkahelyi elfoglaltsága miatt Budapesten kellett maradnia, így a Henkelt a bölcsődével összekötő Horváth Soma ismertette a részleteket az átadón.
A képviselő elmondta, két pozitívum is látszik: az egyik, hogyha egy lokális probléma ügyében többen összefognak, akkor sikeresen lehet szerepelni egy magántőkés cég pályázatán is, másrészt hiába nemzetközi cég, hiába Budapesten van a hazai központja, egy vidéki intézménynek is esélye van a támogatásra.

A ünnepi alkalmon egyébként megjelent az átadók nagy rajongója, Puskás Tivadar polgármester is, mindenkinek megköszönt mindent, de nem derült ki, neki milyen szerepe volt a pályázat sikerességében. Információink szerint ugyanis semmilyen köze nem volt ahhoz, hogy a pályázat megvalósuljon.
Szólj hozzá!
Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik
Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.
Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.
Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.
Közel 3900 tonnát visz el a Zala-Müllex Almásfüzitőre.
Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.
Az elkövetőnek garázdaság miatt kell felelnie a bíróságon.
Akár elzárást is kaphat a hanta miatt.
Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.
A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?
A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is
A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.
Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.
Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.
Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.
Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?
Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.
Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.
Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.
A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.
