Világszerte már 30 milliónál is több koronavírus-fertőzött van

Fehér Buda 2020-09-19 14:55:34
A halálos áldozatok száma közelít az 1 millióhoz.

Már 30 397 759 ember fertőződött meg világszerte a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 950 493, a gyógyultaké pedig 20 681 095 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem szombat reggeli összesítése szerint. Egy nappal korábban még 326 445-tel kevesebb volt a fertőzöttek száma. Akkor 30 071 314 esetet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 944 887, a gyógyultaké pedig 20 432 852 volt, írja az MTI. A fertőzés 188 országban és régióban van jelen.

Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A SARS-CoV-2 vírus okozta, Covid-19 nevű betegség az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol 6 723 710 fertőzött volt, 198 565-en haltak meg és 2 556 465-en gyógyultak meg eddig.Indiában 5 214 677 fertőzöttet, 84 372 halálos áldozatot és 4 112 551 gyógyultat jegyeztek fel. Brazíliában 4 495 183 fertőzöttről, 135 793 halálos áldozatról és 3 897 539 gyógyultról tudni. Oroszországban 1 086 955-re nőtt az igazolt fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké 19 128-ra, a gyógyultaké pedig 898 420-ra emelkedett.

Peruban 750 ezer, Kolumbiában csaknem 744 ezer a fertőzöttek száma. Mexikóban 688 954 az igazolt vírusbetegek száma, 72 803 a halottaké. Dél-Afrikában 657 627 fertőzöttet vettek nyilvántartásba, 15 857-en meghaltak, 586 844-en pedig felgyógyultak. Spanyolországban 640 040 fertőzöttet és 30 495 halottat regisztráltak. Franciaországban 467 421 fertőzöttről, 31 257 halálos áldozatról és 92 700 gyógyultról tudni. Az Egyesült Királyságban a fertőzöttek száma 388 416, és 41 821 ember halt meg a betegségben a Johns Hopkins adatai szerint. Törökországban 299 810-en megfertőződtek, 7377-en meghaltak, 264 805-en felgyógyultak. Olaszországban a fertőzöttek száma 294 932, a halálos áldozatoké 35 668, 216 807-en pedig felgyógyultak a Covid-19-ből. Németországban 271 247 a fertőzöttek száma, 9386 a halottaké, 239 654-en meggyógyultak.

Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) 90 311 fertőzöttet tartottak nyilván, valamint 4737 halálos áldozatot. A betegségből 85 204-en épültek fel. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely a közép-kínai Vuhanból terjedt el.

Szólj hozzá!

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.