Videó: feldöntötte a szél Donald Trump nagy falát

ugytudjuk.hu 2020-01-30 10:41:00
Trump azt mondta róla, semmi sem jut át rajta. A széllel valószínűleg nem számolt.

Feldöntötte a szél az Amerikai Egyesül Államok és Mexikó között húzódó fal egy részét, írja a Guardian. Az acéllemezekből épült fal több mint kilenc méter magas, ennek egy része azonban meredeken dőlni kezdett szerdán, az amerikai Calexico városhoz közel.

A megdőlt falrészen éppen dolgoztak a szakemberek, úgy tudni, hogy éppen a lemezeket rögzítő betonelemeket rakták le, amikor megérkezett a szél. Így a betonnak nem volt elég ideje megszáradni, az acéllemezek pedig majdnem átzuhantak a mexikói oldalra. A mexikóiak szerencsére hamar észrevették, hogy dől a fal, úgyhogy el tudták terelni a forgalmat arról az útról, amit a lemezek veszélyeztettek.

Trump wall between US and Mexico blows over

A section of the border wall between the US and Mexico being contstructed under the orders of Donald Trump appears to have blown over in high winds in a video published by KSWT and CBS.

Az amerikaiak ezután átmentek a lemezekért a mexikói oldalra, majd később újból felállították azokat. Az amerikai tisztviselők azt mondják, hogy most azon dolgoznak, hogy kiküszöböljék az erős szél okozta károkat, de az építkezéssel nem állnak le.

A leomlott faldarab egy hosszabb, több mint 3000 kilométer hosszú szakasz része. Donald Trump még a megválasztása előtt megígérte, hogy hatalmas falat fog húzni a mexikói határra, igaz, akkor még azt ígérte, hogy betonból lesz megerősítve a határ. Később azonban rájött, hogy túl költséges lenne a beruházás, egyes számítások szerint 5,7 milliárd dollárt is felemészthetett volna a beton. 

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.