Vereséggel ért véget a Fradi európai kupakalandja

Vágvölgyi Bálint 2020-12-08 22:50:00
A Dinamo Kijev folytathatja az Európa Ligában.

A Ferencváros egygólos vereséget szenvedett kedden a Dinamo Kijev vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában, így sereghajtó maradt a négyesében, és búcsúzott a folytatástól. A mínusz 7 Celsius-fokos hidegben rendezett összecsapást Gyenyisz Popov 55. percben esett fejes gólja döntötte el.

A magyar bajnok győzelemmel megelőzte volna az ukrán együttest, s harmadikként az Európa-ligába átkerülve 17 év után lett volna magyar csapat az európai kupaporond tavaszi folytatásában.

Az FTC 25 év után szerepelt ismét a BL főtábláján, s végül egy ponttal búcsúzott a Juventus, az FC Barcelona és a Dinamo Kijev mögött.

Dinamo Kijev – Ferencváros 1-0 (0-0)

Dinamo Kijev: Buscsan – Kedziora, Zabarnyij, Popov, Mykolenko – Garmas (Sepeljev – 70.), Szidorcsuk, Saparenko – Cigankov, Verbic, De Pena (Szuprjaha – 70.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics (Botka – 80.), Blazic, Dvali, Heister – Laidouni, Haratyin (Isael – 73.), Somalia, – Zubkov (Mak – 80.), Tokmac, Uzuni (Baturina – 73.)

Gól: Popov (60.)

Szólj hozzá!

Több millió forintos kár keletkezett a hétfői tűz során Győrben

A GYHG igyekszik minél hamarabb pótolni a kigyulladt kukákat.

Prevenciós kitelepüléseket tartanak a vasi rendőrök

Rejtvényekkel, totókkal, érdekes interaktív előadásokkal készülnek a kiberbiztonság, drogprevenció és a vagyonbiztonság témakörében is.

Szemtanúkat keres a győri rendőrség

Egy figyelmetlen fehér Astrás koccant az ETO Park parkolójában.

Szúnyoggyérítés lesz a Szigetközben

Az elmúlt hetek kisebb árhulláma miatt van rá szükség. 

Bíróság előtt kell felelnie a férfinak, aki a Kőszeg-Szombathely között közlekedő vonat elé feküdt

Öngyilkos akart lenni, túlélte, de veszélyeztette a vonatközlekedést. 

Tűz volt Győrben hétfő délután

Kigyulladt egy szelektív-szemétgyűjtő sziget.

Gigaper készül a Booking.com ellen

Több ezer szálloda perli be őket egy korábbi árképzési gyakorlat miatt.

Emberölési kísérlet Gönyűn

A 13 éves tettes maga hívta a rendőrséget.

A lakáspiacon megvolt a repülőrajt

3 éves csúcson volt a kereslet júliusban.

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.