Végre hivatalosan is átadták a bicikliutat, ami összeköti Sárvárt a Hegyközséggel

Fehér Buda 2020-07-20 17:30:30
Habár hónapok óta használják már az emberek, az átadóra eddig kellett várni.

Majdnem kereken egy éve írtunk először arról a beruházásról, amivel a sárvári városvezetés a Hegyközségben lakók életét akarta megkönnyíteni. Tavaly nyáron ugyanis elindult az a beruházás, aminek keretében egy új bicikliút és még egy új híd is épült a városban. Az új út összesen 300 millióból épült meg, ebből 298 millió forint EU-s pályázaton nyert el a város. A kerékpárforgalom a sárvári oldal felől a a Vadkert körút és Rákóczi út felől csatlakozik az új úthoz, ami a Rába hídon át vezet a Hegyközség irányába, keresztezve a Sótonyi utat, majd a Celli útnál ér véget. 

A projekt megvalósítása során egy nagyjából 200 méter hosszú, kétoldali kerékpársáv épült ki, ehhez kapcsolódott még egy több mint 700 méter hosszú szakasz, ami egyoldali, elválasztás nélküli, közös gyalog és két irányú kerékpárút lett. Az építkezés végül tavaly nyáron kezdődött el, lefektették az új aszfaltot, megérkezett az új híd is

Habár a kerékpárút így már hónapokkal ezelőtt használhatóvá vált, sőt, a közönség előtt már meg is nyitották, ez az időszak a városvezetés szerint csak a tesztüzem volt. Kondora István, a város polgármestere végül a Facebook-oldalán osztotta meg, hogy ez az időszak lezárult, így szemerkélő esőben ugyan, de végül átadták a bicikliutat.

 

Security Check Required

null

 

A polgármester hozzátette, hogy az új út bevált, a sárváriak és a turisták is előszeretettel használják.Kondora szerint azonban ennyiben nem fújtak ki a város kerékpáros fejlesztései, hamarosan elkezdődik a Csónakázó tavat a Vadkert körúttal összekötő kerékpárút építése, erről itt írtunk bővebben:

 

Még kerékpárutat és egy új játszóteret is kap a sárvári Csónakázó-tó

Még márciusban írtunk arról, hogy büfé épül a sárvári Csónakázó-tó partja közelében. A vendéglátó egység felépüléséhez Sárvár városa 150 négyzetméternyi területet ad bérbe, a területen nagyjából egy 72 négyzetméteres pavilon épül majd fel, amihez egy 78 négyzetméteres előkert is kapcsolódik.

 

Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.