Végre bezárult a dimenziókapu, ami a szombathelyi Petőfi Sándor utca aszfaltjában nyílt

ugytudjuk.hu 2019-09-25 12:28:00
Jó hosszú ideig okozott fejfájást az arra autózóknak.

Hónapokon keresztül borzolta a szombathelyi sofőrök idegeit az a kátyú, ami a Petőfi Sándor utca aszfaltjában keletkezett. Az aszfalt először csak megrepedt, ekkor lezárták az egyik sávot. A lezárás viszont olyan sokáig élt, hogy időközben az út repedéséből kinőtt egy virág is.

Olyan régóta terelik el a forgalmat a beszakadt útról a szombathelyi Petőfi utcában, hogy már a virág is kinőtt a repedésből

Farkas Bazsi Jó ideje két terelőtábla zárja el a forgalmat a szombathelyi Petőfi Sándor utca Március 15. tér felőli oldalán. A táblák azért kerültek ki, mert az útburkolat beszakadt. Az pedig, hogy az aszfalt mennyi ideje vár a javításra jól mutatja, hogy burkolat repedésében már virág is nő.

Később aztán megtudtuk, hogy egy egyesített csapadék és szennyvízcsatorna meghibásodása miatt tulajdonképpen alámosta az aszfaltot a víz, félő volt, hogy beszakad. A hibás részt aztán felmarták, ekkor még jobban megbolondult a közlekedés, hiszen a Március 15. tér felé igyekvőknek a szemközti sávban kellett kikerülni a lezárt szakaszt.

Az így keletkezett lyukat végül most aszfaltozták be, és habár egy kicsit megkésve ugyan, de elhárult a szombathelyi közlekedés egyik legnagyobb hibája. 

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.