Vasútról lopott dróttal akart vadat elejteni két férfi

Vágvölgyi Bálint 2020-01-07 08:50:00
Börtön várhat rájuk.

A Kaposvári Járási Ügyészség közlekedés biztonsága elleni bűntett és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a két férfival szemben, akik Nagyatád környékén olyan kábellel orvvadásztak, amit a közeli vasúti berendezés és sín mellől feszegettek le.

A vád szerint a vádlottak 2019 januárjában elhatározták, hogy a lakóhelyük melletti erdőben hurkokat helyeznek ki azért, hogy vadakat fogjanak. Erre alkalmas eszközük nem volt, ezért két község közötti vasúti szelvényhez mentek és onnan 3.000,-Ft értékű 6,5 méter hosszú acélsodronyt tartalmazó kábelt loptak el. A kábel lefeszítése miatt a közeli faluban lévő vasúti átjárót biztosító fénysorompó működése megszűnt, így a férfiak a kábel ellopásával mások életét és testi épségét veszélyeztették.

Az eltulajdonított drótból a vádlottak tizennégy hurkot készítettek és pár napon belül a környező erdőben lévő fákra kötözték. A férfiak a tiltott vadászati eszközöket másfél hét múlva ellenőrizték, azonban vadat a nagyszámú hurok kihelyezése ellenére sem sikerült elejteniük.

Az ügyészség vádiratában az azóta más ügyben letartóztatásba került különös visszaeső vádlottal és társával szemben börtönbüntetés kiszabására és közügyektől eltiltásra tett indítványt.

Szólj hozzá!

Sárga fedeles, otthoni szelektív gyűjtésre alkalmas kukákat oszt a GYHG

Személyivel és lakcímkártyával veheti át mindenki a saját településén. 

A mesterséges intelligencia etikai kérdéseit vizsgálja egy magyar-amerikai kutatás

Hogy ez megér-e 1 millió dollárt, arról megkérdeztük a Chat GPT-t.

Kigyulladt autó miatt, forgalomkorlátozás van az M1-es autópályán

Nagyszentjános külterületén a Budapest felé vezető oldalon egy sávon halad a forgalom.

Megújulnak Győr ikonikus távhő-kéményei

20 év után, idén lett aktuális a tervezett rekonstrukció.  

Programajánló az első októberi hétvégére Győrben és környékén 

Számtalan színházi előadás, workshop és koncert várja az érdeklődőket, de lesz macskakiállítás, és madármegfigyelés is. 

Holnap startol a 6. Szombathelyi Darts hétvége

Több mint 400 versenyző érkezik nyilazni.

Az Idősek Világnapján díjazták Győr szépkorú polgárait

Nincs jövő a korábbi generációk nélkül.

Kara Ákos leradírozta a 81-es és 82-es főutak egy részéről a tranzit teherforgalmat

Ezzel vajon tényleg megoldotta a problémát, vagy csak áthelyezte máshova?

Takács Péter szerint a háziorvosok csak a maradék

A Magyar Orvosi Kamara közleményben reagált az egészségügyi államtitkár kijelentésére.

Elhagyta a rendszámát majd egy másik autóéval trükközött egy vasi nő

Nem jött be a James Bond húzás, bíróság elé kell állnia. 

A Bajnokok Ligája igazi pénzgyár – és nem csak a csapatok járnak jól

Szeptember 16-án elrajtolt a 2025/26-os Bajnokok Ligája, amely idén sem csak a pályán ígér izgalmakat: az UEFA a szezonban több mint 5,2 milliárd eurós bevétellel számol. Ebből önmagában a BL hoz 3,9 milliárdot – többet, mint sok európai ország teljes éves költségvetése.

Sebbel-lobbal hívott össze rendkívüli parlamenti ülést Semjén Zsolt

Újra, megint, ismét meg kell hosszabbítani a háborús veszélyhelyzetet. Majdnem lemaradtunk róla. 

Látogatási tilalom lépett életbe a győri kórház ápolási osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése indokolta a döntést.

Orbán Viktor az idősek világnapján jelentette be, hogy idén is lesz kiegészítő nyugdíjemelés

Novemberben érkezhet a korrekció, miközben a hanyatló nyugaton állítólag a pénzhiány miatt szívják a fogukat. Korszakos bejelentés, közpénzből.