Váratlanul nyugdíjba vonul a Pannon-Víz vezérigazgatója

Pintér Bence 2020-08-04 08:42:00
Augusztus végéig marad már csak vezérigazgató Tőke László, keresik az utódját.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Hétfőn belső értekezleten tájékoztatta kollégáit Tőke László a Pannon-Víz Zrt. elnök-vezérigazgatója, hogy augusztus 31-i hatállyal nyugállományba vonul – írja a Kisalföld. A cég honlapjáról kiderült: a vezető keddre összehívta a Pannon-Víz Zrt. igazgatóságát és felügyelő bizottságát, ahol indítványozza a társaság rendkívüli közgyűlésének összehívását augusztus 27-re. Tőke László elnök-vezérigazgatói megbízása 2022 áprilisában járt volna le.

„Tudomásul vettem vezérigazgató úr döntését, a feladatra a kellő határidőig megkeressük a megfelelő szakembert” – nyilatkozta Dézsi Csaba András, Győr polgármestere a lapnak. Győr a cég legnagyobb részvényese.

Tőke László 2007-ben hitelekkel terhelten vette át a céget, amit a lap szerint az elmúlt 13 évben gazdaságilag stabilizált. „Jelenleg azon kevés vízműcég közé tartozik a Pannon-Víz, ahol stabil anyagi háttérrel és szakmailag kiváló szakemberekkel rendelkeznek” – írja a Kisalföld. A Pannon-Víz Zrt. 123 települést lát el ívóvízzel és végzi el a szennyvízelvezetés és -tisztítás feladatait.

„Nyugállományba vonulásom oka, szerencsére nem egészségügyi probléma. 1970 szeptembere óta dolgozom a cégnél, ugyan nem folyamatosan, volt 8 éves víziközmű tervezői kitérőm. Kevesem mondhatják el magukról, hogy egy életen át a hivatásukban teljesedhetnek ki, nekem ez megadatott. Olyan céget adhatok át az utódomnak, mely országosan elismert” – nyilatkozta Tőke László a lapnak.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Forrás: Kisalföld

Szólj hozzá!

Távozott a Vas Népe, a Kisalföld, és a KEMMA összevont divízió főszerkesztője

A továbbiakban Pásztor Zoltán megbízott főszerkesztőként irányítja a szakmai munkát.

A lakás komfortja sokszor egyetlen rossz döntésen múlik

Egy otthon kényelmét könnyű természetesnek venni egészen addig, amíg valami nem működik úgy, ahogy kellene.

Felolvasólánccal és ingyen elvihető könyvekkel ünneplik az Olvasás Világnapját Győrben

Szeptember 8-án a Honvéd Ligetben várja programokkal a győrieket a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér.

Locsolással kezelték a felbontott azbesztes zúzalékot Bükön

Megkaptuk a 25 tonna szennyezett kőzet felszedésének protokollját.

Női seriff lesz a városban: megválasztotta az Országgyűlés Unger Annát a vagyonvisszaszerzési hivatal élére

137 képviselő támogatta az NVVH új elnökét - a hivatal szeptember 1-jén kezdi meg működését.

Ismét nem működik a röntgengép Sárváron 

Celldömölkre kell utazniuk a betegeknek.

Az önálló varrógépkezelés művészete: tanfolyamok, amik segíthetnek

Sokan álmodoztak már arról, milyen lenne önállóan kezelni a varrógépet és saját ruhadarabokat alkotni.

Gyere! Mutatjuk, mit csinálj Győrben a nyár utolsó hétvégéjén!

Zajlanak a bornapok, de rengeteg minden mást is kínál a város. 

Jó hír a győrieknek: szeptember 1-jén újra megnyitják a Zrínyi utat, és a buszok is visszatérnek eredeti útvonalukra

Az iskolakezdésre befejezik a legfontosabb munkákat, a járdák helyreállítása azonban még szeptember első felében is folytatódik.

Diószegi Judit: A jogerős ítélet előtt is van lehetőség kényszerintézkedések alkalmazására

A TISZA Párt győri országgyűlési képviselője szerint félreértésre adhat okot az NVVH elnökjelöltjének meghallgatásán elhangzott kijelentés a jogerős ítéletekről.

DÖNTÉS - Leaszfaltozza az azbeszttel szennyezett utakat a szombathelyi önkormányzat!

Jövő hét hétfőn rendkívüli testületi ülésen engedhetnek zöld utat a képviselők Nemény polgármester akaratának.

Jelentős változások jönnek Győr vasúti közlekedésében: több vonat helyett pótlóbusz közlekedik hamarosan

Szeptember 11. és 22. között pályakarbantartás miatt vágányzári menetrend lép életbe, az utazóknak hosszabb menetidővel is számolniuk kell.

Győriek figyelem: szombaton ismét a Tarcsay utcába költözik a Dunakapu téri piac

A Győri Bornapok miatt egy napra visszatér korábbi helyére a sokadalom, a Tarcsay parkolóban pedig már péntek estétől változik a forgalmi rend.

Borítékolható einstand: állami kézbe kerül az MCC, a Batthyány Lajos Alapítvány és Áder János Kék Bolygója

Augusztus 31-től megszűnik a három szervezet különleges vagyonkezelői státusza, feladataikat és vagyonukat az állam veszi át – jelentette be Magyar Péter.

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.

Újabb igazgató távozik a Sárvár Fürdőről

Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgatóval augusztus 31-vel bont szerződést a létesítmény. Úgy tudni, a fiktív foglalkoztatási ügybe bukott bele ő is.