Van egy kis esély rá, hogy holnap havazik a Nyugat-Dunántúlon

Nagy Donát 2020-01-17 20:47:00
Ha így is lesz, a hókotrók a telephelyeken maradnak.

Szombat délutántól a Nyugat-Dunántúlon gyenge havazás kezdődik, mely később egyre inkább havas esőbe vált át - olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat oldalán.

Szombat éjfélig várhatóan a Kisalföldön és a Bakonyban 2 cm körüli friss hóréteg is kialakulhat. Később a csapadékzóna kelet felé vonul és gyengül.

Tudtad, hogy rengeteg féle hó létezik?

Nagy Donát Talán mind ismerjük azt a mondást, hogy az eszkimóknak több tucat, vagy más elbeszélésekben több ezer szavuk van a hóra. Pedig ez valójában nem is igaz, vagy nem is úgy - szedte össze anno a Ma is tanultam valamit blog. Az egész legendát egy Franz Boas nevű antropológusnak köszönhetjük.

Szólj hozzá!

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.