Van, aki már pórul járt az Olad-Kámon közötti dobbantónál, de csak szeptemberben javítják ki az úthibát

Nagy Donát 2020-09-02 07:09:30
Korábban azt írta a Magyar Közút, hogy egy közmű süllyedése lehet a gond.

Még júniusban írtuk róla, hogy Szombathely északi részén, az Olad és Kámon városrészt összekötő útszakaszon az elmúlt hónapokban egyre jobban megsüllyedt egy ponton az aszfalt. Ez már egészen odáig fajult, hogy a naponta erre közlekedők - amennyiben a szembe forgalom engedi - már ösztönszerűen a másik sávba áthúzódva kerülik ki az úthibát.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Korábban rákérdeztünk az útszakasz kezelőjénél, tudnak-e a hibáról, és mikor fogják kijavítani. Akkor a Magyar Közút azt írta, hogy 

A 8721-es jelű úton a kialakult burkolathibát már észleltük, korábban valószínűleg hibás közmű kivitelezés történt, melynek következtében károsodott az aszfaltburkolat is. Helyszíni szemlénk során megállapítottuk, hogy a süllyedés az adott útszakaszra vonatkozó közlekedési szabályok betartása mellett nem veszélyes, azonnali beavatkozást nem igényel. A javítást az úthálózaton található többi burkolathibával együtt ütemeztük és a lokális javítási ütemtervünknek megfelelően várhatóan július második felében végezzük el.

Aztán valamiért nem történt semmi.

Az elmúlt napokban viszont feltűnt, hogy a süllyedés után egy autós vélhetően odaverte a kocsija alját, és a nyomok alapján erős olajfolyás lett az ütközés következménye.

Emiatt újra írtunk a közutasoknak, hogy mi a helyzet a dobbantóval.

A 8721-es jelű mellékúton található közműhiba miatti süllyedést előreláthatóan szeptember folyamán lesz lehetőségünk kijavítani. Az elmúlt hetek időjárása és az ahhoz kapcsolódó soron kívül feladatok, illetve újabb üzemeltetési és fenntartási munkák miatt újra kellett ütemezni munkáinkat. A beavatkozásokig a közlekedők türelmét és megértését kérjük.

- írják válaszukban.

Közlekedjünk addig is óvatosan, és kerüljük a nagyobb sebességet!

Szólj hozzá!

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.