Hamarosan kiderül, hol nyithatják meg újra az osztrák-magyar határt

Fehér Buda 2018-11-30 06:49:00

Burgenland még októberben tiltotta meg a motorok és személyautók forgalmát a Magyarországot Ausztriával összekötő 60 határátkelő közül 35 helyen. A határokat viszont nem zárták le, biciklivel, gyalog, vagy akár lovon is átjárhatók maradnak.

A burgenlandiak ekkor azt nyilatkozták, hogy szeretnék átirányítani a forgalmat a nagyobb átkelőhelyekre, ugyanis a határ melletti kisebb településeken, illetve a kisebb átkelő mellett élőket zavarják a két ország között ingázó magyarok. A probléma megoldására ezután egy olyan munkacsoportot hoztak létre, amely az osztrákokkal közösen próbálja megoldani a problémát. A csoport munkájáról azonban eddig nem sokat lehetett hallani.

Ungár Péter most Szijjártó Péternél kérdezett rá arra, hogy eddig milyen eredmények születtek a munkacsoport munkája mentén, de megkérdezte azt is, hogy mikorra fog rendeződni a határlezárások kérdése, valamint azt, hogy nyílnak-e a közeljövőben újabb határátkelőhelyek, a könnyebb, egyszerűbb közlekedés céljából.

Szijjártó a válaszában kitért arra,  hogy november 7-én a magyar részről érintett 26 település polgármesterével egyeztetett. Ennek az volt a célja, hogy felmérjék az önkormányzati igényeket. Szijártó ezután Hans Niesslel, a burgenlandi tartományfőnökkel is találkozott, vele megállapították, hogy a Magyarország és az Ausztria közötti 39 határátkelőből 29-en még mindig zavartalanul haladhatnak át a gépjárművek.

A válaszból kiderült az is, hogy a munkacsoport először november 16-án, Kismartonban ülésezett. Az ülésen áttekintették a határátkelők helyzetét, és megállapodtak abban, hogy egyes átkelőhelyek esetében az osztrák fél egyeztetést tart az érintett ausztriai települések polgármestereivel. Megegyeztek abban is, hogy a korlátozások feloldása, valamint a további korlátozások elkerülése érdekében a közös államhatáron lévő határátkelőhelyekről szóló megállapodást módosítani fogják. A munkacsoport november végén újból ülésezni fog, ekkor fogják véglegesíteni a személygépkocsikkal is használható átkelők listáját.

Szijjártó válaszából végül az is kiderült, hogy 2021-ig négy átkelőt is fejlesztenek, ezek a Fertőrákos-Sopronpuszta - Szentmargitbánya (Sankt Margarethen im Burgenland), a Várbalog-Albertkázmérpuszta - Féltorony (Halbturn), a Rajka - Németjárfalu (Deutsch Jahrndorf) és a Kőszeg - Rőtfalva (Rattersdorf) határátkelők lesznek.

Szólj hozzá!

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.