Ungár Péter nyújtja be az Országgyűlésnek a rabszolgatörvény eltörléséről szóló javaslatot

Fehér Buda 2019-01-19 12:34:00
Hende Csabát kérte erre a szombathelyi közgyűlés, ő azonban ezidáig nem lépett semmit.

Nemrég tartott sajtótájékoztatót az LMP Vas megyei szervezete, amelyen Ungár Péter országgyűlési képviselő is felszólalt. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy Szombathely megyei jogú város közgyűlése elfogadta azt a határozatot, amely megtiltja az önkormányzati cégeknek a rabszolgatörvény alkalmazását, egyben felszólították Hende Csabát: kezdeményezze az Országgyűlésben a 400 órás túlórakeret eltörlését.

Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője és Vas Megyei szervezetének tagja a sajtótájékoztatóján elmondta: mivel Hende Csaba ebben az ügyben sem lépett semmit, ezért ő benyújtja az Országgyűlésnek a rabszolgatörvény eltörléséről szóló javaslatát, mert az LMP valóban a szombathelyi munkavállalók oldalán áll. "Tiszteletben kell tartanunk a szombathelyiek igényeit és az általuk választott testület döntéseit" - mondták.

Hende Csabát még a január 8-i rendkívüli gyűlésen kérte fel a közgyűlés arra, hogy javasolja az országgyűlésnek a rabszolgatörvény visszavonását. A közgyűlésről itt olvashattok részletesebben:

A nap, amikor a szombathelyi Fideszes többség elbukott

Farkas Bazsi Az Éljen Szombathely! a Jobbikkal és a Pro Savariával új fejezetet nyitott a város életében. A baloldali frakció (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) kezdeményezte, hogy Szombathelyen hívja össze a polgármester a közgyűlést, és rendkívüli ülésen tárgyalja azt az előterjesztést, amit ha elfogad a testület, akkor a 100%-ban önkormányzati tulajdonú cégeknél nem lehet elrendelni majd a 400 órában maximalizált túlórát.

Szólj hozzá!

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.