Ungár: a támogató szolgálatoknak szélesebb körű segítséget kell nyújtaniuk

Farkas Bazsi 2020-10-07 15:49:44
A gondoskodás az idős rokonokról egyre többeknek okoz nehézséget a járványhelyzetben.

Több embernek és hosszabb ideig kellene hozzáférést biztosítani a támogató szolgálatok segítségnyújtásához - javasolta Ungár Péter, a Vas megyei LMP parlamenti képviselője szerdai, online is követhető sajtótájékoztatóján.

Ungár közölte: a gondoskodás az idős rokonokról egyre többeknek okoz nehézséget a járványhelyzetben, ezért az államnak segítenie kellene, hogy minél többen láthassák el magukat otthonukban.

Az országgyűlési képviselő kifejtette: lehetővé kell tenni, hogy a támogató szolgálatokat a nap 24 órájában lehessen igénybe venni a jelenlegi 8-10 helyett, és bővíteni kellene azok körét, akik jogosultak erre az ellátásra.     

Mindkét kapacitásbővítés mintegy 48-48 milliárd forintjába kerülne a költségvetésnek. A képviselő megjegyezte ugyanakkor, hogy ezzel spórolna is az állam, hiszen később igényelnek intézményi ellátást azok, akiknek segítik az otthoni boldogulását.

A támogatói szolgálatok megerősítése nemcsak az időseket, hanem a fogyatékossággal élőket is segítené - mondta Ungár Péter.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.