Újabb, szájmaszkokkal üzletelő csalót tartóztattak le

Farkas Bazsi 2020-04-05 19:02:00
A vevők semmit sem kaptak a pénzükért.

Csalás gyanúja miatt letartóztatott a Budai Központi Kerületi Bíróság vasárnap egy férfit, aki szájmaszkokat és kézfertőtlenítőt árult a honlapján, de azokat a vételár átutalása után nem juttatta el a vevőknek - közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya az MTI-vel.

Azt írták: a gyanú szerint a férfi egy weboldalon koncertjegyeket, később szájmaszkokat és kézfertőtlenítőt árult, egy alkalommal pedig elvállalta egy gépjármű Magyarországra szállítását is. A hirdetések teljesítése nem állt szándékában, célja kizárólag a jelentkezők pénzének megszerzése volt. A neki vételárként vagy előlegként átutalt - egyes esetekben több tíz- vagy százezer forintos - összegeket megtartotta, a hirdetett termékeket pedig nem biztosította a sértetteknek.

A gyanúsított többszörösen büntetett előéletű, vagyon elleni bűncselekmények miatt többször állt bíróság előtt. A mostani bűncselekményeket is folyamatban lévő büntetőeljárások hatálya alatt követte el.

Hozzátették: a férfi egzisztenciális helyzete rendezetlen, alkalmi munkát végez, de a jövedelméről konkrét adatokat nem tudott közölni. Mindezek miatt a bíróság szerint feltehető, hogy kényszerintézkedés hiányában újabb hasonló bűncselekményt követne el, így esetében a legszigorúbb kényszerintézkedés kiszabása szükséges.

A bíróság egyebek mellett több rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalás gyanúja miatt egy hónapra elrendelte a férfi letartóztatását, a végzés nem végleges.

Szólj hozzá!

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram.