Újabb pedofil bukott le Magyarországon - saját gyermekével is fajtalankodott

Bazsó Bálint 2020-12-03 07:50:00
Letartóztatták a férfit, akinél több száz gyermekpornográf felvételt találtak.

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra – 2021. január 2-ig – elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit szexuális erőszak bűntettével gyanúsítanak.

A megalapozott gyanú szerint a férfi több száz gyermekpornográf kép- és videófelvételt tárolt felhőalapú tárhelyén, amelyek közt volt egy olyan általa készített felvétel is, amelyen saját gyermekével végzett szexuális cselekményt. A terhelt cselekménye bizonyítottság esetén tizennyolcadik életévét be nem töltött személyről vagy személyekről készített pornográf felvétel  megszerzésével vagy tartásával, illetve nevelése, felügyelete, gondozása alatt álló személy sérelmére elkövetett gyermekpornográfia, valamint hozzátartozója sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntettének megállapítására lehet alkalmas.

Az ügyészség a szökés, elrejtőzés, a bizonyítás megnehezítése, valamint a bűnismétlés veszélye miatt kérte a terhelt letartóztatásának elrendelését.

A terhelt rendezett egzisztenciális körülmények között él, bejelentett tartózkodási hellyel, munkahellyel és legális jövedelemmel rendelkezik. Azonban a büntetőjogi felelősségének megállapítása esetén kiszabható büntetés mértéke – a kedvező személyi körülmények ellenére is – olyan jelentős fenyegetettséggel bír, hogy az a szökés, elrejtőzés veszélyét megalapozza.

A nyomozás kezdeti szakaszban van, a tényállás teljeskörű felderítéséhez további eljárási cselekmények elvégzése szükséges. A cselekmény jellegére, a számos, részben szokatlan helyről feltalált adathordozóra és a gyanúsított eljárás során tett nyilatkozatára figyelemmel a bíróság a kezdeti nyomozásban alappal feltételezi, hogy tárgyi bizonyítékok elrejtésére törekedett a gyanúsított. Az eljárás alapvető érdeke a bizonyítás zavartalan, a terhelt befolyásától mentes lefolytatása, így a bíróság úgy ítélte meg, hogy ennek kiküszöbölése kényszerintézkedés nélkül nem lehetséges.

A rendelkezésre álló adatok alapján a terhelt hosszabb ideje, a felesége elől titkoltan követte el a gyanú szerinti bűncselekményeket – részben saját gyermeke sérelmére. Figyelemmel erre a körülményre, valamint a cselekmény jellegére, továbbá a megszerzett fényképek nagy számára is megalapozottan feltehető, hogy szabadlábra kerülése esetén a gyanúsított folytatná a gyermekpornográf tartalmak megszerzését, illetve, hogy gyermeke sérelmére újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el.

A fentiek miatt a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célokat a bíróság kizárólag a letartóztatás elrendelésével látta biztosítottnak. A végzés nem végleges.

Szólj hozzá!

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el.