Újabb modellel bővült a járműgyártás Győrben: Elindult az Audi Q3 plug-in hibrid sorozatgyártása az Audi Hungariánál

Farkas Bazsi 2020-12-07 21:05:48
Turbókék színű volt az első.

Újabb modellel bővült a járműgyártás Győrben: elkezdődött az Audi Q3 plug-in hibrid (PHEV) sorozatgyártása hétfőn az Audi Hungaria Zrt.-nél - tudatta a győri székhelyű jármű- és motorgyártó vállalat az MTI-vel.

Az első modell, egy Audi Q3 Sportback turbókék színben gördült le a gyártósorról.

Az úgynevezett plug-in hibrid technológia alapja egy klasszikus belsőégésű motor és egy elektromotor, amely az energiáját lítiumion-akkumulátorból nyeri. A Q3-as modell TFSI motorja szintén Győrben készül.

Fotó: audi.hu

A plug-in hibrid modellek gyártását a vállalat a meglévő gyártási infrastruktúrájába integrálta. A karosszériagyárban új berendezéseket és robotokat helyeztek üzembe az átalakított és az új karosszériaelemek készítéséhez.

A járműszereldében egy PHEV-specifikus munkaállomást alakítottak ki, ahol egyebek mellett a töltőcsatlakozót is beépítik.

Az Audi Hungaria Zrt. ezerötszáz dolgozóját készítette fel és képezte ki elméleti és gyakorlati oktatások során a modellek gyártására.

A közlemény idézi Alfons Dintnert, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnökét, aki felidézte, hogy 2018 óta halad a vállalat az elektromobilitás útján: először az elektromos meghajtások sorozatgyártását kezdték el, ezt követték első elektromos hajtásláncú autók, a mild-hibrid modellek.

A plug-in hibrid autók gyártásával a prémium autók gyártásában szerzett tapasztalatokkal indulnak el az elektromobilitás új világába - fogalmazott.

A győri székhelyű Audi az Audi konszern tagja, az Audi és Volkswagen konszern központi motorszállítója.

Győrben gyártják az Audi TT Coupé és TT Roadster, valamint az Audi Q3 és az Audi Q3 Sportback modelleket, emellett a magyarországi cég számos alumínium karosszériaelemet szállít különböző Volkswagen konszernmárkák számára. Évente közel kétmillió erőforrást, köztük elektromos meghajtásokat is készítenek.

Az Audi Hungaria Zrt. árbevétele 2019-ben 8,561 milliárd euró (3082,5 milliárd forint) volt, nyeresége pedig 355 millió euró (127,8 milliárd forint).

Tavaly 1 millió 968 ezer 742 motor készült Győrben, a gyártósorról legördült járművek száma pedig 164 ezer 817 volt.

Az Audi Hungaria 2019 év végén 12 807 embert foglalkoztatott.

Szólj hozzá!

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.