Új közösség jött létre a Szombathely Tapsol Facebook-csoportból

Nagy Donát 2020-05-12 19:50:00
A Civilek Szombathelyért Társaság tagjai a jövőben önkéntesként is szívesen segítenének.

Egy héttel ezelőtt készítettünk interjút Horváth Adriánnal, aki a szombathelyiek hálatapsát szerette volna összefogni egy Facebook csoport létrehozásával.

Napi program volt a szombathelyi lakótelepeken a hálataps

A koronavírus-járvány európai kiszélesedésekor egy apró, de annál kedvesebb szokás született. A hálataps kezdetben főleg Olaszországban és Spanyolországban volt népszerű, de egy idő után a magyarok is átvették. A kezdeményezés lényege, hogy este nyolc órakor az emberek az otthonuk erkélyén megtapsolják azokat, akik a járvány idején is értük dolgoznak: orvosokat, ápolókat, gyógyszerészeket, mentősöket, boltosokat, postásokat.

A esti tapsolás kezdetben főleg Olaszországban és Spanyolországban volt népszerű, de egy idő után a magyarok is átvették. A kezdeményezés lényege az volt, hogy emberek az otthonuk erkélyén megtapsolják azokat, akik a járvány idején is értük dolgoznak: orvosokat, ápolókat, gyógyszerészeket, mentősöket, boltosokat, postásokat. 

A szokás a korlátozások megszűntetésével lassan kikopott, de a Facebook csoport létrehozója nem szerette volna szélnek ereszteni a közösséget.

Civilek Szombathelyért Társaság

Kedves Szombathelyiek! 📝Aki szeretne egy civil közösségbe részt venni és Jótékony programokba vagy Önkéntes Társadalmi munkában részt venni. Vagy kirándulni és túrázni szeretne annak itt a helye. A...

A több, mint 1600 tagú csoport most Civilek Szombathelyért Társaság néven próbál meg egy (nagy) családot alkotni. A jövőben kirándulásokat szerveznének, valamint itt toboroznának önkénteseket is egy-egy társadalmi munkához.

Címlapképünk illusztráció

Szólj hozzá!

Mit tudhatnak a celofán tasakok és a ruhacímkék, ami kihagyhatatlan?

Kifejezetten jó hírünk van azok számára, akik szeretik a hatékony megoldásokat előnyökkel fűszerezve. Ebben a cikkben mutatunk két olyan terméket is, amik mindezeknek megfelelnek és szinte mindennaposak a kereskedelem világában.

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.