Úgy kapott iskolaőrt a szombathelyi Váci Mihály Általános Iskola, hogy ők nem is kérték azt

Farkas Bazsi 2020-07-20 14:14:42
Az igazgató a tankerülettől tudta meg, hogy ősztől náluk is lesz őrség.

A tehetség széleskörű értelmezésére tudatosan építve speciális képzést biztosító osztályokat, csoportokat szervezünk. Az idegen nyelvi, a labdarúgó csoportok, a képzőművészeti oktatás jelentős számú tanulót vonz beiskolázási körzetünkön kívülről. Nem csak a speciális képzés lehetősége, hanem az oktatás változatos, korszerű módszerei is vonzónak bizonyulnak - többek között ezzel a bemutatkozó szöveggel találkozhatnak azok, akik ellátogatnak a szombathelyi Váci Mihály Általános iskola weblapjára. A lakótelepi iskolában alapfokú művészeti képzés is van. Ha pedig valakinek az iskolai erőszak, a tanárok bántalmazása jutna eszébe, akkor egészen biztosan nem a szombathelyi Vácira gondolna. 

Május végén jelentette be Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy mintegy 500 iskolát érint majd az iskolaőrök megjelenése. 

Az iskolaőröket már toborozzák. A tervek szerint leginkább korábbi rendőrökből kerülnek majd ki az 500 fős testület tagjai. Az iskolaőrök a tantestület részei lesznek, fő feladatuk pedig az lesz, hogy a rendet biztosítsák, de joguk lesz beülni az osztályfőnöki órákra is. 

Fegyver nem lesz az őröknél, de minden más kényszerítő eszközt bevethetnek, intézkedhetnek is. Fő feladatuk pedig a rend fenntartása és a pedagógus megvédése lesz. 

Ilyen őr teljesít majd szolgálatot a Váciban is, dehogy miért kapott iskolaőrt ez az iskola azt maga az igazgató, Németh Gábor sem tudta megmondani szerkesztőségünknek. Az biztos, hogy ők ezt nem kérték.

További kérdésekkel, hogy miért kellett a Váciba iskolaőrt iránytani, a tankerülethez fordultunk, amint válaszolnak jelentkezni fogunk.

 

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.