Több száz család szívhatna Oladon a szombathelyi városvezetés legújabb ötletétől

Farkas Bazsi 2018-11-23 15:25:00
Utat akarnak építeni a Casablanca mellé, a lakások ablakai alá. Horváth Attila a körzet képviselője maga járja végig az érintett lakásokat, hogy megtudja, kinek mi a véleménye a tervről.

Szombathelyen a Dolgozók útján kifelé haladva jobb kéz felől, a Cirkusz parkolójával szemben van egy aprócska útszakasz, ami egyelőre nem vezet sehová. A városvezetés terve azonban az, hogy ezt a csonkot folytatva egészen a Kámont Oladdal összekötő útig építenének egy új utcát, a Casablanca kávézót érintve. Ezt a tervet ismertetve tartott ma sajtótájékoztatót Horváth Attila (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) a körzet önkormányzati képviselője.


A politikus emlékeztetett, hogy a legutóbbi közgyűlésen rákérdezett a városvezetőknél, miért van szükség arra, hogy Olad legbékésebb területére forgalmat engedjenek. Akkor a területért felelős önkormányzati dolgozó azt mondta, hogy ennek forgalomtechnikai okai vannak. A képviselő azonban azt szeretné, hogy a város ezen részén lakók dönthessék el, akarják-e az új utat vagy sem. 


Ezért a decemberi közgyűlésig végigjárja a környék lakásait és mindenkit megkérdez a véleményéről. A térségben közel 350-en laknak. Horváth azt ígérte, hogy amelyik lakásban nem találja otthon a lakókat, azokat még egyszer meg fogja keresni. Szórólapjait minden lépcsőházban kifüggeszti, így az azon található elérhetőségeken is kereshetik majd, hogy elmondják szeretnének-e utat az ablakaik alá vagy sem.

Szólj hozzá!

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.