Több mint 3000 ember bulizott együtt az Egyesült Királyságban a hétvégén, miközben a rendőrség tehetetlenül nézte a tömegrendezvényt

Fehér Buda 2020-07-20 11:49:22
Az egyenruhásoknak nem volt elég embere ahhoz, hogy lekapcsolják a rave partyt.

Illegális rave partit tartottak szombat este az Egyesült Királyságban. A szigetországban azonban még mindig hatalmas problémát jelent a koronavírus jelenléte, ezért nem is engedélyezik a tömegrendezvényeket. Ez viszont nem állította meg a bulizni vágyókat, Bath közelében háromezren gyűltek össze, hogy kiadják magukból a karantén alatt felgyülemlett gőzt.

A helyiek egyből rendőrt hívtak, amikor meghallották a hangos zenét, ám a kiérkező hatóságok semmit sem tudtak kezdeni a bulival. A rendőrség egy közleményben azóta azt írta, hogy túl sokan gyűltek össze ahhoz, hogy biztonságosan feloszlassák a tömeget. A rendezvény helyszíne pedig sötét, a szemerkélő eső miatt pedig csúszós volt, így fennállt annak a veszélye, hogy oszlatás során megsérülhettek volna a bulizók. És ha ez még nem lett volna elég, a környékről 120 másik bejelentés érkezett a rendőrségre, így nem volt elég egyenruhás a rave party szétveréséhez.

A buli így folytatódhatott, amiről azt mondják, olyan hangos volt, hogy még a következő városban, Bristolban is hallották a zenét. A hangzavar egészen vasárnap délután egy óráig kitartott, 14 órával azután lett vége, hogy a helyiek kihívták a rendőrséget. Néhányan azonban még folytatták volna a bulikát egy közeli mezőn, ezt viszont már sikerült megakadályoznia a rendfenntartóknak. Végül egy embert tartóztattak le, aki semmi áron nem akarta elhagyni a mezőn, öt kocsit és egy generátort pedig lefoglaltak.

A nyomozók most azt próbálják kideríteni, hogy kik rendezhették meg a bulit, szerintük ugyanis a közegészséget fenyegetik a hasonló események. A britek egyébként egyre rosszabbul bírják a járványt a rendőröknek több rendezvényt is le kellett kapcsolniuk, Londonban a bulizni vágyók közül többen kikezdtek a rendőrökkel péntek este. A szigetországban jelenleg 30 embernél húzzák meg a határt, ennél nagyobb rendezvényeket egyelőre nem lehet tartani a koronavírus miatt.

Forrás: The Independent

Szólj hozzá!

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.