Több milliárd forintot gyűjtött össze az egészségügynek a százéves világháborús veterán

Székely Zoárd 2020-04-15 19:10:00
Ehhez mindössze csak sétálnia kellett.

Csaknem 8 millió fontnál (több mint 3 milliárd forint) gyűjtött össze a brit egészségügy (NHS) számára Tom Moore, a brit hadsereg volt századosa. Az összeg azonban csak tájékoztató jellegű, közel száz éves veterán adománygyűjtő kampányának számlálója ugyanis folyamatosan pörög.


Moore, aki 1940-ben húszévesen csatlakozott a brit hadsereghez, majd az ázsiai hadszíntéren végigharcolta a második világháborút, április végén ünnepli majd a századik születésnapját. Ahogy a koronavírus-járvány terjedéséről szóló, egyre nyugtalanítóbb híreket hallgatta, úgy érezte, újra itt az ideje, hogy tegyen valamit.


A százados azt találta ki, hogy még a századik születésnapja előtt megtesz száz kört a járógépe segítségével a háza huszonöt méter hosszú udvarán. Az akciójával ezer font (mintegy 400 ezer forint) adományt szeretett volna összegyűjteni az NHS számára – írja a LadBible nevű brit bulvárlap.

 

Bár a vállalt száz körének még felét sem tette meg, az adománygyűjtés máris messze meghaladta a várakozásait.

 

Tom Moore azt mondja, azért kezdett adománygyűjtésbe, mert az elmúlt évtizedek során annyi jót kapott az NHS-től, hogy szeretett volna valamit visszaadni belőle. Alig hiszi el, hogy tényleg ennyi pénzt sikerült összegyűjtenie, és szíve legmélyéről köszöni mindazoknak, akik hozzájárultak a küldetéséhez.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.