Több millió embernek kellett elhagynia az otthonát a Kínát sújtó árvizek miatt

Fehér Buda 2020-07-13 18:10:40
Az országban 33 folyó is rekord magas szinten áll.

Hatalmas esőzések verték el Kínát a hétvége alatt. A hirtelen lezúduló víz házakat mosott el, több millióan váltak hajléktalanná néhány nap alatt. Eközben a helyiek attól tartanak, hogy megismétlődhet az az árvíz, ami 20 évvel ezelőtt pusztított az országban. A jelenlegi vízállás ugyanis sok helyen átlépi azt, amit 1998-ban tapasztaltak, akkor az árvizek több mint 3 ezer ember életét követelték. Az ország katasztrófavédelmi egységei most a második legmagasabb szinten üzemelnek.

Hétfőn a kínai vízügy bejelentette, hogy az ország 433 folyóján árvízkészültség van életben már június eleje óta, 33 folyón pedig olyan magas a vízállás, amilyet még emberemlékezet óta nem tapasztaltak. A keleti Csianghszi tartományban már háborús intézkedéseket eszközöltek, miután a Poyang tó, Kína legnagyobb tavának vízszintje elérte a 22,5 métert, ilyen még még 1998-ban sem volt a víz. 

Xi Jinping, a kínai elnök arra utasította a hatóságokat, hogy minden erejükkel védjék az emberek életét és értékeiket. A Jangce folyó mellé több ezer katonát vezényeltek, akik vagy árkokat ásnak, vagy gátakat építenek, hogy eltereljék az egyre magasabb vizet. 

 

Record rainfall and severe flooding create dramatic waterfalls in China

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

 

Kínában közben továbbra is azon vannak, hogy talpra állítsák a gazdaságot, amit a koronavírus-járvány szinte lenullázott. Az eső pedig már hetek óta jelent gondot az országban, az áradások és a földcsuszamlások már több mint 27 millió embert érintettek, közülük több mint 2 milliónak pedig el kellett hagynia az otthonát. A kormány szerint összesen 141 ember tűnt el, vagy halt meg eddig az áradások következtében.

A helyiek közül többen videóra vették a pusztítást, ezeken jól látszik, ahogyan házak dőlnek össze, miközben a tűzoltók próbálják kimenekíteni az embereket a vízből. Az emberek attól félnek, hogy az 1998-as állapotokhoz hasonlóan ismét milliónyian válnak majd földönfutóvá, akkor 15 millió ember vesztette el az otthonát. 

Forrás: The Guardian

Szólj hozzá!

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.

Elhalasztják a hétvégi Balaton-átúszást

Jöhet zivatar és szaharai por is.

Magyar konzulok segítik a szurkolókat a nemzetközi kupameccseken 

Cipruson és Örményországban is lesz magyar jelenlét.

Így ömlik a magyar pénz Ukrajnába

Most épp áram formájában.

Hogyan ápold tudatosan a hajadat egész évben?

Vajon mennyire befolyásolja a mindennapi megjelenésedet a hajad ápoltsága? Az évszakok változása új kihívások elé állítja a hajunkat, ezért fontos, hogy mindig a megfelelő megoldásokat válasszuk.

Ingyen vizet oszt a MÁV-csoport a hőség miatt

Harmadfokú riasztás van érvényben.

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.

Mi ez hagymás bab? Nem, krumplis hal!

Könnyű nyári recept a Szigetközből.