Több ezer munkavállalót küldhet el a Media Markt

Kovács Lilla 2020-08-12 11:50:06
Változtak a vásárlói szokások, így akár teljes üzleteket is bezárhat a hálózat.

3500 fős létszámleépítést lengetett be a Media Markt-Saturn Holding, aminek elsődleges oka a vásárlói szokások koronavírus miatti változása - számolt be a hírről a Manager Magazine. A vállalat kénytelen a jelenlegi vállalati struktúráját átgondolni, aminek az előzetes tervek szerint 3500 munkahely láthatja kárát. A cég azonban nem sima leépítést tervez, a visszaesett forgalom miatt üzleteket is kénytelenek lesznek bezárni. 

A létszámcsökkentés elsősorban nem Németországot, hanem más európai országokat érinthet majd.

A vállalat a 2019/2020-as pénzügyi év második negyedévében 309 millió pénzügyi veszteséget könyvelt el, ami az előző év azonos időszakában elért plusz 20 millió eurós nyereséghez viszonyítva még inkább árnyalja a képet. Bár a koronavírus miatti korlázotások lazulása javított a helyzeten, júniusban a 12 százalékos progessziót mutattak az eredmények, ami 1,75 milliárd eurónyi eladást jelent. Ezek az eladások azonban inkább az online vásárlásokra összpontosultak - ott egész pontosan 145 százalékos emelkedést mutattak a számok, ezért zárhatnak be teljes üzletek.

Az átalakítástól az anyacég évi 100 millió euró költségcsökkenést vár. A Media Markt anyacégének, a Ceconomy-nak világszerte 55 ezer munkavállalót foglalkoztat, hogy a magyarországi állásokat mennyire érintheti a leépítés, arról egyelőre nincs hír. 

Az első Media Markt áruház 1997-ben nyitott meg Magyarországon, amit azóta még 31 üzlet követett. Legutóbb 2019 áprilisában nyitott meg Dunaújvárosban, Baján, Kaposváron, Szekszárdon, Tatabányán, Sopronban és Esztergomban. Ezek mindegyike a Tescoban található, ott vették át az elektronikai részleget. Szakszervezeti források ekkor a Portfóliónak úgy nyilatkoztak, hogy minderre a létszám hiány miatt kerülhet sor, hiszen az mivel a műszaki eszközök értékesítéséhez szakképzettség szükséges, a kiskereskedelemben pedig a képzett eladókból van a legnagyobb hiány.

Forrás: manager-magazine.de

Szólj hozzá!

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.