Tetőket kibontva lopott épülőfélben lévő, Győr környéki házakból egy szlovák férfi

Vágvölgyi Bálint 2020-03-09 10:12:00
Most vádat emeltek ellene.

A szlovák állampolgárságú férfi a Szlovák Köztársaság és Magyarország területén is követett el lopásokat épülőfélben lévő házakból. Magyarországon 2019 nyarán egy hónap alatt összesen 4.675.480 forint értékben vitt el értéktárgyakat, melyeket interneten hirdetett eladásra.

A jelenleg 46 éves férfi a Győr vonzáskörzetében lévő házakba többnyire a tetőszerkezet kibontását követően, olykor az ablakon bemászva jutott be. A házakból jellemzően szerszámokat és háztartási gépeket tulajdonított el, de elvitt komplett konyhabútort, sarokkádat, WC tartályt és ülőkét, fürdőszoba szekrényt és egyéb berendezési tárgyakat is.

Az eltulajdonított tárgyakat a vádlott szlovákiai otthonába szállította.

A letartóztatásban lévő vádlottat a Győri Járási Ügyészség nyolc bűncselekménnyel, minősített lopásokkal vádolja. Vele szemben hét és fél évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható. Az ügyészség a vádiratban a szabadságvesztés kiszabásán kívül – egyebek mellett – a vádlott Magyarországról történő kiutasítására is indítványt tett.

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.