Szombathelyi házak kerítésének megépítésével bízták meg, de a pasinak esze ágában sem volt elvégezni a munkát

Farkas Bazsi 2020-09-29 08:30:00
Inkább megpattant az előleggel.

A Szombathelyi Járási Ügyészség tájékoztatása szerint üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat azzal a rovott múltú férfival szemben, aki a vád szerint öt sértettől csalt ki összesen 3 millió 800 ezer forintot 2018 szeptemberétől 2019 szeptemberéig.

A vádirat szerint a sértettek megbízták a vádlottat szombathelyi ingatlanaik kerítésének és bejárati kapujának elkészítésével és beépítésével. A vádlott anyagköltségként és munkadíjként, illetve ezek előlegéül 500 ezer forinttól 1 millió 300 ezer forintig terjedő összeget vett át a sértettektől, azonban a vállalt munkát csupán részben végezte el, majd folyamatosan hitegette a sértetteket, végül elérhetetlenné vált a számukra. A vádlott célja a sértettek megtévesztésével a pénzük megszerzése volt.

A bűncselekményekkel okozott összesen 3 millió 800 ezer forint kárból 1 millió 760 ezer forint kár térült meg.

A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottal szemben szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta.

Szólj hozzá!

Nem kell közterülethasználati díjat fizetnie az egyháznak Kőszegen

Ez évente több mint 30 millió forintot jelent. Cserébe az egyházmegye segíti majd az önkormányzati építkezéseket.

Lopással gyanúsított nőt és férfit keres a győri rendőrség

Az állampolgárok segítségét kéri a hatóság.

Autóvásárlással vágta át a cimboráját egy körmendi férfi

A vásárlásnál fordított, majd három autóból egyet a saját nevére íratott.

Kincskeresőket várnak Győrbe!

A gyerekek és a játszani vágyó felnőttek is jelentkezhetnek.

Most Ön is elmondhatja véleményét Győr helyi autóbusz-közlekedéséről!

Az online kérdőívet 2025. február 28-ig lehet kitölteni.

Már a szokásos sajtótájékoztatót sem tartja meg a szombathelyi Fidesz-KDNP

A párt négy mandátummal rendelkező képviselőjéből egy sem jelent meg a mai szokásos közgyűlés utáni tájékoztatón.

Lámpákat kapott a győrszentiváni Tölös utca

Már a teljes lakott hosszán van közvilágítás.

Felszállt a zöld-fehér füst: Bokor Zsolt a Haladás VSE elnöke

2030. december 31-ig látja el az elnöki tisztséget az egyesület korábbi alelnöke.

Lehűlés érkezik a hétvégén és visszatérnek a hajnali fagyok

Vasárnap már 10 Celsius-fok alatt marad a csúcshőmérséklet.

Sétányt neveznek el Szombathelyen Halmosi Zoltánról

Az első ötlet szerint a Sportkomplexum körüli sétány kapná meg az egykori labdarúgó nevét, de más lehetőségeket is megvizsgálnak.

Harmadszor mennek házhoz a szelektív hulladékért Győrben

A GYHG azt kéri, hogy ahol adott a lehetőség a műanyag, a papír és a fém csomagolóanyagok házhozmenő szelektív gyűjtésére és elszállíttatására, ott használják a lakók.