Szombathely fideszes önkormányzati képviselőjének választókerületéhez tartozó gazos magántelek miatt mutogat az városvezetésre a kormánypárti sajtó

Farkas Bazsi 2020-05-21 12:07:00
Több sebből vérzik a történet.

A Fidesz szombathelyi bukása óta nagyítóval keresik azokat a pontokat, ahol fogást tudnak találni a mostani Éljen Szombathely! adta városvezetésen. Ez tegnap abban mutatkozott meg, hogy a Fidesz, egyre csökkenő példányszámot mutató, pártlapja fotóval tűzdelt írásban mutatta meg, hogy emberméretű gaz van a KISZ-lakótelepen.

Mindez egyébként szinte párhuzamosan történt azzal, hogy a városrész képviselője Németh Ákos (Éljen Szombathely!) a Facebookon posztolta, hogy a SZOMPARK nagy erőkkel végzi a tavaszi nagytakarítást, így a fűnyírást is. 

 

Security Check Required

null

 

Később Németh egy újabb posztban tisztázta, hogy 

  • a szóvá tett terület magántulajdon, így az önkormányzatnak nincsen hatásköre ott füvet nyírni,
  • egyébként pedig az emberméretű fű Ágh Ernő, fideszes önkormányzati képviselő választókerületében van, akit Németh egyből meg is védett, mondván, mivel ez egy magánterület, így ugyanúgy nem tudja lenyiratni a füvet, mint a városvezetés.

Szólj hozzá!

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.