Szír embercsempészt ítéltek el a Szombathelyen

Papp László Tamás 2020-11-13 18:09:00
Facebookon és a WhatsAppon tartotta a kapcsolatot „ügyfeleivel"

A bíróság a vádlottat vagyoni haszonszerzés végett, az államhatár átlépéséhez több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntette miatt 2 év - börtön fokozatban - végrehajtandó szabadságvesztésre és 4 év Magyarország területéről történő kiutasításra ítélte – olvasható a Szombathelyi Törvényszék közleményében.

A tényállás szerint a terhelt a Facebookon és a WhatsAppon keresztül felvette a kapcsolatot M. B-vel (szír állampolgár), akivel megállapodott abban, hogy őt és hat szír társát a szerb határtól eljuttatja a magyar-osztrák határig és átviszi őket a határon keresztül Ausztriába. Megegyeztek abban is, hogy személyenként 2.500 eurót fizetnek a terheltnek, amelyet a terhelt akkor kapott volna meg, amikor átjutottak a magyar-osztrák határon és Ausztriában megtettek 20 km-t. Ekkor M. B. megadott volna egy kódot a vádlottnak, aki a kóddal egy törökországi letéti számláról le tudta volna hívni a pénzt.

M. B. és további hat szír 2020. november 9-én a szerb-magyar határon, meg nem engedett módon, a jogszabályi rendelkezések megszegésével Magyarország területére beléptek. A vádlott egy Ford Focus személygépkocsival Deszk térségében, az út mellett felvette M. B-t és hat szír társát, hogy nekik segítséget nyújtson a magyar-osztrák határ meg nem engedett módon – a jogszabályi rendelkezések megszegésével – történő átlépéséhez. A csempészett személyek Ausztriába és Németországba szerettek volna eljutni. A vádlottat a csempészett személyekkel együtt Szombathelyen elfogták.

Szólj hozzá!

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.