Szinte biztos, hogy a kulturális szektorban tömeges kirúgások jönnek

Farkas Bazsi 2020-05-19 08:57:00
Minden jel ezt mutatja. 

A koronavírus kellős közepén a Fidesz-pártközpontban vagy a propagandaminisztériumban azt gondolhatták, hogy úgyis mindenki a járványra figyel, tehát sunyiban betolhatnak egy törvényt, ami kivenné a közalkalmazotti státuszból a kulturális dolgozókat. (Hogy ez pontosan mit is jelent, arról itt írtunk.)

Kásler és Rogán számítása nem jött be. Az ügyből elég nagy botrány lett: sokan háborodtak fel azon a szerintük megdöbbentő tényen hogy a törvény alapján a kulturális dolgozók elbocsátására készül a kormány. 

Az interneten számos alkotás született arról, hogy amíg Orbán Viktor hősemberes videókat készít magáról, addig a kulturális dolgozók azon aggódnak, hogy lesz-e egyáltalán (egyébként is megalázóan kevés) fizetésük.

Összeszedtünk 5 tényt és bizonyítékot arra, hogy a Fidesz leépítésekre készül a kulturális szférában.

Ahhoz képest, hogy a Parlamentben azt mondták, hogy ez igazából majd béremelést jelent, addig Fekete Péter, a Fidesz-kormány cirkuszmestere szerint azoknak a könyvtárosoknak van félnivalójuk, „akik nem csinálnak semmit”. Sokan tették fel a kérdést: majd a Cirkuszmester úr dönti el, hogy ki mit csinál? 

Ugyanez a cirkuszmester még azt is mondta az udvaribolond-médiában, hogy a szerinte haszontalan könyvtárosokra nem lesz semmi szükség és hogy “le fognak morzsolódni”, akik szerintük nem jól dolgoznak.

2015-ben, tehát már 5 éve döntött a Fidesz az életpálya-modell bevezetéséről és a béremelésről, de azóta sem vezették be azt.

A szakszervezetekkel nem állnak szóba, pofátlan módon a húsvéti ünnepeken küldték meg nekik a törvényt véleményezésre. A kereszténység legnagyobb ünnepén, amikor a Fidesz hazaárulónak tekint mindenkire, aki nem a családjával tölti az időt! 

A színházak, múzeumok, könyvtárak zárva vannak a járvány miatt, Orbán Viktor az Európa leggyengébb gazdasági csomagjának tartott  mentőcsomagjában mégsem tért ki a kulturális dolgozókra. Bezzeg a focistákra igen. 

Szólj hozzá!

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.