Szigorúan ellenőrzik a maszkviselést szeptember 15-től a GYSEV vonatain is

ugytudjuk.hu 2020-09-11 17:41:24
Konfliktushelyzet esetén a vasúttársaság jegyvizsgálója azonnali rendőri intézkedést kérhet.

A hatályos kormányrendelet alapján a GYSEV Zrt. munkatársai is szigorúan ellenőrzik a maszkviselési szabályok betartását a vonatokon szeptember 15-től – írta közleményében a cég. A rendelet értelmében már felszálláskor, és utazás közben is minden utasnak viselnie kell a száj- és orrnyílást eltakaró eszközt.

Azokat az utasokat, akik nem tesznek eleget a szabályozásnak, a vasúttársaság jegyvizsgálói nyomatékosan felszólítják maszk viselésére, illetve a száj és az orr takarására. Ha egy utas a felszólítás ellenére sem hajlandó a maszkviselésre, a jegyvizsgáló kizárja az utazásból, azaz leszállítja a vonatról.

Konfliktushelyzet esetén a vasúttársaság jegyvizsgálója azonnali rendőri intézkedést kérhet.

Szólj hozzá!

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.