Szexuálisan zaklathatott a toronyi polgármester, a rendőség nyomoz az ügyben

Farkas Bazsi 2020-08-12 07:15:48
Kovács György egyelőre nem kíván nyilatkozni.

Az eset körülményeit a Kőszegi Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja. Tekintettel arra, hogy folyamatban lévő eljárásról van szó, bővebb információt nem adhatok - írta szűk szavúan ma a Vas Megyei Rendőr-Főkapitányság. A hatóságtól azt kérdeztük, hogy valós e az az információnk, mi szerint Kovács György (Független), Torony község polgármestere ellen rendőrségi feljelentést tettek szexuális zaklatás gyanúja miatt.

Szerkesztőségünk úgy értesült, hogy G.L.G. sértettet (A monogram megegyzik a képviselőtestületben ülő egyik hölgyével.) a település első embere elektronikus úton és személyesen is zaklatta. Információink szerint Kovács többmillió forintos ajánlatot is tett már a sértettnek arra, hogy hagyja el a családját és költözzön össze vele egy távoli településen. 

Kovács György, Hende Csaba társaságában.

Fotó: Hende Csaba Facebook-oldala

Úgy tudjuk, hogy a polgármester folyamatos telefonhívásokkal zaklatta a nőt, a sértett háza körüli körözéssel pedig megfigyelte. 

Természetesen kerestük Torony első emberét, hogy reagálhasson a vádakra. Kovács előbb válaszolt kérdéseinkre, majd végül visszavonta a nyilatkozatát.

Alig egy hónapja, hogy írtunk róla, hogy annyira elmérgesedett a helyzet a toronyi képviselőtestületben, hogy a polgármester a lemondását fontolgatja. Akkor Kovács a település tanácsnokával Horváth-Németh Krisztinával került nézeteltérésbe. Kovács 2015-ben patkánynak nevezte Horváth-Németh Krisztinát és a családját. Per lett belőle, amit a tanácsnok meg is nyert. 

Az őszi választás után Horváth-Németh bekerült a testületbe. Élni akart képviselői jogával, hogy betekinthessen az önkormányzati iratokba, amit Kovács megtagadott. 

 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.