Szereti a mézet? Akkor vasárnap irány Kámon!

Bazsó Bálint 2020-09-04 14:45:00
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület Szombathelyi Szervezete szeptember 6-án, vasárnap, Vas Megyei Méhésznapot szervez Szombathelyen a Kámoni Arborétumban - áll a szervezet pénteki közleményében. 

A  méhészek Sipos gazda - vagyis Sipos József növényorvos - szakmai előadását hallgathatják meg délelőtt, majd 10.00 – 14.00 óra között véradásra várnak mindenkit, aki egészségesnek érzi magát és szeretne vért adni.

A méhészek kis üveg mézzel, az Arborétum pedig családi belépővel köszöni meg a véradók önzetlen segítségét.

Fotó: Fotó: MTI

Vas megye többi méhészegyesületével közös bográcsos főzőversenyen készül az ebéd, melynek a zsűrizésében az OMME elnöke mellett többek közt Szemerits Eszter a mézkirálynő udvarhölgye is szerepet vállalt. Délután pedig születésének 200. évfordulója alkalmából Sághy Mihály tiszteletére emlékoszlopot avatnak és koszorúznak a méhészek, majd emlékfát ültetnek. Ez után kerül sor a „Méheket és méhészeket támogató mezőgazdászok” számára az elismerő oklevelek átadására. 

A délutáni előadást az OMME elnöke tartja, majd pedig jó fajta bor melletti kötetlen beszélgetéssel, zenével zárják a napot a méhészek. Gyermekek számára egész nap játszósarok üzemel kifestőkkel, színezőkkel, arcfestéssel. Szabadtéri rendezvény lévén bízunk benne, hogy az égiek kegyesek lesznek a szervezőkhöz és a résztvevőkhöz, s az esőfelhők vasárnap elkerülik Szombathelyt - olvasható a közleményben.

Szólj hozzá!

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.