Szerbiában a 65 év felettiek egyáltalán nem léphetnek ki az utcára

Nagy Donát 2020-03-18 13:07:00
A lengyel - német határnál pedig már 60 kilométeres a sor.

Szerbiában szerdától éjszakai kijárási tilalmat vezettek be az új koronavírus okozta járvány megfékezése érdekében, és elhalasztották az áprilisi választásokat is - írja az MTI. Lengyelország további közúti határátkelőket kell megnyisson, mert a határzár elrendelése óta létesített átkelőknél példátlan méretű dugó alakult ki a járvány elől hazatérők tömege miatt. Ukrajnában az ortodox egyház a járvány miatt elrendelt korlátozások betartására szólította fel a papságot és a híveket.

A szerb kormány által elrendelt éjszakai kijárási tilalom értelmében este 8 és reggel 5 óra között csak a hatósági személyek, valamint azok tartózkodhatnak az utcán, akik munkába mennek, illetve onnan jönnek.

A 65 év felettiek egyáltalán nem léphetnek ki az utcára.

A tilalom megszegése bűnvádi feljelentést von maga után.


Az április 26-ra tervezett általános választásokat elhalasztották. A postahivatalok munkaidejét lerövidítették, a hivatali ügyintézés szinte teljesen leállt. Szerbiában szerda reggelig 83 fertőzöttet regisztráltak.

Lengyelország további közúti határátkelőket kell megnyisson, mert a határzár múlt hétvégi elrendelése óta létesített átkelőknél hosszú órákig vesztegelnek a feltorlódott kamionok, valamint a hazatérő lengyelek, illetve a Nyugat-Európából haza igyekvő észtek, lettek és litvánok gépjárművei.

A legforgalmasabb ponton, a Jedrzychowice-Ludwigsdorf autópálya-átkelőnél szerda reggeli jelentés szerint Németország felől több mint 16 órára nőtt a várakozási idő a személygépkocsik esetében, a kamionok esetében pedig 30 órára.

Német oldalon példátlan, 60 kilométeres sorállás alakult ki az A4-es autópályán. A német vöröskereszt (DRK) szerdára virradó éjjel 90 segítőt vetett be, hogy gondoskodjanak a dugóban rekedt autósok ellátásáról.

A lengyelországi határzár múlt hétvégi elrendelése óta szerdáig több mint 10 ezer, külföldön rekedt lengyelt szállított már haza rendkívüli járataival a LOT légitársaság, a kormány szervezésében. A hazatérő lengyelek mind 14 napos házi karanténba kerülnek.

Szerda reggelig Lengyelországban 246 személynél mutatták ki a Covid-19 fertőzést, öt idős ember halt bele a betegségbe, az első meggyógyult beteget szerdán engedik haza a kórházból.

Az ukrán ortodox egyház szinódusa új imaszöveget hagyott jóvá a koronavírus-járvány idejére - számolt be az Ukrajinszka Pravda hírportál, a járvány megfékezése érdekében hozott új intézkedéseket ismertetve.

Az ukrán ortodox egyház felszólította a papságot és a híveket, hogy legyenek megértőek és tartsák be a korlátozó rendelkezéseket, s fogadják meg az egészségügyi hatóságok ajánlásait. Az egyház honlapján közzétette az elfogadott új imaszöveget, amelyben lényegében arra kérik Istent, hogy védje meg a fertőzéstől az egészségeseket, gyógyítsa meg a betegeket, áldja meg azokat, akik otthonukban vagy a kórházakban betegeket ápolnak, szabadítsa meg a világot a járványtól, valamint tanítsa meg az embereknek értékelni az életet és az egészséget.

A délnyugat-ukrajnai Csernyivci városvezetése átmenetileg megvonta a nyugdíjasoktól azt a kedvezményt, hogy ingyenesen utazhatnak a tömegközlekedési eszközön. Így próbálják a betegség által legveszélyeztetettebb korosztályhoz tartozókat rábírni arra, hogy ha nem feltétlenül muszáj, ne mozduljanak ki otthonról.

Az országban eddig 14 koronavírussal fertőzött személyt találtak, közülük 10-et Csernyivci megyében. A két ukrajnai halálos áldozat egyike is az ottani megyei kórházban hunyt el.

A múlt csütörtöktől három hétre életbe léptetett országos karantén alatt szünetel a tanítás Ukrajnában. Az oktatási tárca közölte, hogy a középiskolai végzősök központi állami vizsgatesztjeire a felkészítő anyagok elérhetők több internetes oldalon, ezen kívül a youtube videomegosztó csatornán is számos oktatási anyagot hozzáférhetővé tettek. Azoknak, akiknek nincs internetkapcsolatuk, a parlamenti tévécsatorna közvetít hétköznap reggel és este, hétvégén pedig délelőtt oktatási műsorokat. Az ukrán parlament szerdától amúgy sem tart plenáris ülést a kihirdetett karantén végéig.

Szólj hozzá!

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.