A szakértőknek be kellett jelentenie, hogy a kokain sem véd a koronavírus ellen

ugytudjuk.hu 2020-03-13 09:22:00
Merthogy valakik így próbáltak védekezni.

Francia tisztviselők egy eléggé meglepő felhívást tettek közzé, miszerint a kokainszippogatással nem lehet védekezni a koronavírussal szemben. A felhívást a Twitteren osztották meg, az ország egészségügyi minisztériuma szerint

a kokain minden formájában ártalmas, a vírussal pedig egyáltalán nem veszi fel a versenyt.

Franciaországban a járvány miatt egyre több féligazság és hazugság terjed a neten, éppen ezért a kormány már egy egész weboldalt dedikált annak, hogy ezeket a hiedelmeket megdöntsék, írja a Metro. A kokainról szóló álhírek azonban minden eddigi mémnél és hazugságnál gyorsabban terjedtek a francia oldalakon, igazából a franciák is csak a fejüket vakargatják a hírek terjedésének láttán.

A helyzetet az sem segítette, hogy azok, akik egyből levágták, hogy hülyeség a kokainnal való védekezés, olyan mémeket gyártottak, amelyek még több emberhez jutottak el. Sokan közülük még ekkor sem fogták fel, hogy viccről van szó, így egyre többen kezdtek hinni a kokain csodatévő erejében. Az országban egyébként azt is pletykálgatni kezdték, hogy az a legjobb védekezési módszer, ha valaki rendszeresen lepermetezi magát hipóval, vagy alkohollal.

A franciáknál eddig több mint 1800 ember betegedett meg a koronavírus miatt, 33-an pedig már az életüket vesztették. A kormány megtiltotta az 1000 vendégnél többet számláló eseményeket, hogy lassítsák a vírus terjedését. De itt még nem érnek véget a furcsa híradások,  a tiltás ellenére

hupikék törpikék rajongók a fejükbe vették, hogy összehozzák a törpök legnagyobb gyűlését.

Vasárnap több mint 3500 ember öltözött törpének, így megdöntötték az eddigi Guinness világrekordot.

Szólj hozzá!

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.