Autós lövöldözés volt Sopronban, később a kommandósok tettek rendet

Nagy Donát 2020-09-17 08:20:35
A Várkerületben történt fegyveres rablás feltételezett elkövetőire került bilincs.

Bejelentés érkezett a rendőrségre 2020. szeptember 6-án arról, hogy Sopronban megtámadtak két férfit, és ennek során az elkövetők egy autóból lövést adtak le - írja a rendőrség honlapja.

Adatgyűjtések és tanúkihallgatások során a nyomozók megállapították, hogy a támadók - az incidenst megelőzően – az egyik sértett otthonába erőszakkal behatoltak, majd onnan tőle, valamint a társától készpénzt és ékszereket raboltak el.

A lövés akkor dördült el, amikor az áldozatok megpróbálták követni a gépkocsival távozó tetteseket.

Az esettel kapcsolatban a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságon fegyveresen elkövetett rablás bűntettének gyanúja miatt indult eljárás.

A megyei rendőr-főkapitányság, a Győri, a Soproni és a Kapuvári Rendőrkapitányság bűnügyi és rendészeti állománya 2020. szeptember 12-én a körözött bűnözők elfogása, valamint a közterületen elkövetett bűncselekmények megelőzése érdekében összehangolt akciót szervezett. A rendőri művelet végrehajtása közben az egyenruhások felismerték a korábbi soproni fegyveresen elkövetett rablás során használt osztrák rendszámú személygépkocsit, majd felfigyeltek egy, a jármű közelében tartózkodó - körözés alatt álló férfire - akit elfogtak.

Fotó: police.hu

Előállítását követően a nyomozók megállapították, hogy a 25 éves győri O. Attila személye nemcsak az autóhoz, hanem a bűncselekményhez is köthető, illetve az adatgyűjtés, valamint a felmerült információk elemzésének eredményeként további lehetséges elkövetők is a hatóság látókörébe kerültek.

2020. szeptember 15-én hajnalban - a fegyveres rablásra tekintettel – a Terrorelhárítási Központ műveleti egységei, a nyomozóhatóság felkérésére, két férfit fogtak el. Az itt beszerzett bizonyítékok vezettek oda, hogy a műveleti egységek a délelőtt folyamán Sopronban elfogták a bűncselekménnyel gyanúsított O. Attila bűntársát, V. Csaba 30 éves kapuvári lakost.

A soproni Várkerületben történt fegyveres rablás feltételezett elkövetőit fogták el a rendőrök

Az összehangolt akció során - két héten belül - rendőrkézre kerültek a bűncselekmény gyanúsítottjai.

A feltételezett elkövetők lakóhelyén tartott kutatások alkalmával a nyomozók kábítószergyanús anyagokat, nagy mennyiségű készpénzt, valamint a rablásból származó ékszereket foglaltak le.

A nyomozásban történt tanúkihallgatások és bűnügyi adatok elemzésének eredményeképpen aznap délután és az esti órákban a fegyveres rablás további két feltételezett résztvevőjét – L. József 37 éves és M. László 35 éves győri lakosokat - azonosították be, majd fogták el a megyei rendőr-főkapitányság és a Győri Rendőrkapitányság felderítő egységei.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztály nyomozói O. Attilát, V. Csabát, L. Józsefet és M. Lászlót őrizetbe vették, és őket fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt gyanúsítottként kihallgatták. Az elsőként elfogott 25 éves győri gyanúsított férfit időközben letartóztatták, míg három bűntársa esetében a nyomozóhatóság előterjesztést tett letartóztatásuk indítványozására.

Szólj hozzá!

Nem befolyásolja a nemzeti ünnep a hulladékszállítást

Augusztus 20-án is tessék kitenni a kukákat.

Hétfőn fogják irtani a szúnyogokat Szombathelyen

Melegvérű állatokra nem, de méhekre ártalmas a használt vegyi anyag.

Nem csak a sajtóban olvashatsz szerelmi sztorikat – át is élheted!

A szerelmi kapcsolatok mindig is fontosak voltak az emberek számára: akár a sajátunkról, akár másokéról van szó, rengeteg izgalmas témát és eseményt szolgáltat egy ilyen viszony. Nem véletlen, hogy gyakran a bulvárhírek központi témáit is ezek adják – sokak figyelmét lekötik a sztárok magánéletével kapcsolatos hírek.

Megkezdődött a szombathelyi vasútállomás épületének renoválása

Már fel is van állványozva az épület. 250 millió forintot költenek el rá.

Itt a hőségriadó: ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, egy percre se!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek.

Útfelújítás miatt félpályás útlezárás lesz a szombathelyi elkerülőn

Az Ipari út és a Szombathely Center között kell számtani torlódásra.

3 milliárd 800 millió forintot is meghaladta a Voks 2025-re elvert közpénz

Ez háromszor több, mint amit a kormány tavaly elköltött kórházi klímákra.

Hogyan válassz mikrofont otthoni munkához?

Az otthoni munkavégzés során egyre nagyobb szerephez jut a megfelelő hangminőség biztosítása a videóhívások alatt.

Szombathelyi otthona előtt vert meg egy férfi egy lányt

A lány mopedje elromlott, ezért nem tudott leparkolni miatta.