Tavaly óta sikerrel fut a szombathelyi Agórában a Hasteg, közösségi főzés. A programra ismert embereket hívnak meg a szervezők, a résztvevők pedig a szakácsokkal együtt főzve ismerhetnek meg új recepteket.

Április 15-én rendezik a sorozat újabb programját, a vendég pedig nem más lesz, mint Horváth Vilmos, aki amellett, hogy Vili Virtuláis Vendéglőjét “üzemelteti” a Facebookon, a Szombathelyi Hírlap főszerkesztője is.
Hastag - vendég: Horváth Vilmos, Vili Virtuális Vendéglője
Food event in Szombathely, Hungary by Agora Savaria on Monday, April 15 2019
Ez az az újság, amit Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) polgármester sajtósának Kremser Csabának a családi cége ad ki, legutóbbi számainak címlapján pedig “Bolsevik tempó” és “Túl a barátságon” címek jelentek meg, fotómontázsok társaságában. Utóbbin kódolt, ám mégis nyílt buzizást véghezvíve.

Kerestük az Agorát, hogy megtudjuk, milyen szempontok alapján hívták meg a főzésre Horváthot. Illetve azután is érdeklődtünk, hogy a Szombathelyi Hírlap utolsó két számának címlapjáról mi az intézményvezetők véleménye, ennek tükrében nem tartják e aggályosnak a főszerkesztő meghívását a közintézménybe?
Amint választ kapunk természetesen közölni fogjuk.
Aki Horváth főztjére vágyik, az menjen április 15-én, hétfőn, fél hatra az MSH-ba.
Szólj hozzá!
Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.
A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.
Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.
A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat.
Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.
A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.
Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.
Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.
Ennek sok ingázó nem fog örülni.
A polgármester szerint az új közbeszerzést úgy alakították át, hogy több szereplő is versenybe szállhasson, ugyanakkor több eljárásban jogorvoslat miatt még nem hirdethetnek eredményt.
A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.
Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.
A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.
Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.
A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.
Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.
De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.
A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.
Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.
A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.
