Győzelem a rangadón! Továbbra is veretlen a Győri Audi ETO KC a bajnokságban

Vágvölgyi Bálint 2020-09-23 20:00:00
Magabiztosan verték a Siófokot.

A címvédő Győri Audi ETO KC 30-21-re győzött a Siófok KC otthonában a női kézilabda NB I szerdai rangadóján. Januárban a Siófok hazai pályán 34-29-re legyőzte a győrieket bajnoki meccsen, augusztusban pedig az ETO nyert házigazdaként 29-27-re edzőmeccsen. Ezúttal a hazaiak közül Kiss Nikolett, Tóth Gabriella és Mazák-Németh Csilla, a Bajnokok Ligájában is címvédő vendégektől pedig Laura Glauser és Puhalák Szidónia hiányzott.

A siófokiak nagy lendülettel kezdtek, remekül védekeztek, a győriek viszont pontatlanok voltak, és csak öt perc elteltével, háromgólos hátrányban szerezték első góljukat. Csakhamar nagyot változott a játék képe, az ETO támadásai hatékonyabbá váltak, és Amandine Leynaud védéseire alapozva csapattársai fordítani tudtak. Több mint tíz percig nem találtak be a házigazdák, ebben az időszakban ellenfelük hatszor is eredményes volt (4-7). Amikor kilábalt a hullámvölgyből a Siófok, és ismét rendezte a védekezését, illetve a támadójátékát, sikerült egyenlítenie, és a szünetig már szorosan alakult az állás (12-14).

A második felvonás két győri góllal kezdődött, majd 17-16-os állás után a Győr eldöntötte a rangadót. Mindkét kapu előtt olajozottabban működött az ETO játéka, így - némi meglepetésre - az utolsó tíz percre már nem maradtak izgalmak. A vendégek szinte végig remekül védekeztek, és végül nem várt különbséggel nyertek.

A Siófok ezt megelőzően tavaly október 19-én veszített bajnoki mérkőzést, azóta sorozatban 18 alkalommal nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győri Lukács Viktória volt, aki tíz lövésből hét gólt dobott. Csapattársa, Stine Oftedal hatszor talált be. Hazai részről Nerea Pena és Andrea Kobetic egyaránt öt gólt szerzett.

Siófok KC-Győri Audi ETO KC 21-30 (12-14)

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.