Séllei Árpád, a Szombathelyi Haladás ügyvezetője maga utasította el a város 37 és fél millió forintos támogatását

Nagy Donát 2020-10-12 17:24:00
Tovább duzzad a futballcsapat körüli pénzügyi botrány.

A múlt héten elsőként, saját forrásokra hagyatkozva írtuk meg, hogy a Szombathelyi Haladás bérleti díjjal tartozik a Sportkomplexumnak. Nem sokkal cikkünk megjelenése után pedig közleményt jutatott el szerkesztőségünkhöz a szombathelyi önkormányzat, amiben azt írták, hogy 60 millió forinttal tartozik a fociklub a létesítménynek.

Ma délelőtt a Szombathelyi Haladás küldött közleményt, amiben azt írták, hogy szerintük ők egy fillérrel sem tartoznak.

Fotó: savariaforum.hu / Nagy Jácint

A szombathelyi önkormányzattól most újabb közleményt kaptunk, amit változtatás nélkül közzéteszünk:

A Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. mai napon kiadott közleményével nem kívántam foglalkozni a szerdai nyilvános fórumig, amelyen dr. Nemény András polgármester úrral együtt részt veszek.
 
A mai nap történései alapján ugyanakkor sajnálattal kell tájékoztatnom a város sportszerető közönségét, hogy a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. ügyvezetője, Séllei Árpád elutasította a város 37,5 millió forint összegű támogatását. Az ügyvezető azzal, hogy nem írta alá a korábbi évek támogatási szerződéseivel a dátumokon és a jogszabályi változásokon kívül mindenben megegyező szerződést, saját maga veszélyezteti a Haladás hazai mérkőzéseinek megrendezését.
 
Az ügyvezető úr olyan, jogszabályba ütköző módosításokat kért a szerződésen, amely szerint a támogatási összeggel nem kell elszámolnia, a támogatás felhasználását az Önkormányzat nem ellenőrizheti.
 
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata a közpénzekkel felelősen gazdálkodó szervezetként a jövőben is kizárólag átlátható, a jogszabályoknak mindenben megfelelő módon biztosít támogatást bármely szervezet részére.
 
Amennyiben a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. ügyvezetője a jogszabályi előírásoknak megfelelően előkészített támogatási szerződést aláírja, úgy Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata azonnal kifizeti a fenti összeget.
 
Dr. Horváth Attila
alpolgármester

Séllei Árpádnak egyébként nem csupán a pénzügyekkel kell mostanában törődnie, ugyanis a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó, kormányközeli sportmárka sem tud mezeket szállítani a csapatnak.

Szólj hozzá!

Régióvezető lett a TISZÁ-nál az exjobbikos Szalai Bálint

A férfi korábban a Jobbik Vas megye 01-es választókerületi elnöke volt.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.