A TDK Hungary Suliművek programja részeként újra látványosat alkottak ma a szombathelyi Paragvári Utcai Általános Iskolában.
A vállalat négy éve (akkor még EPCOS-ként) indított programja részeként rendszeresen támogatja a szombathelyi általános iskolát.

Ezúttal az iskola egy kérését teljesítették. A fizika tanterem bútorzata erősen felújításra szorult, a kísérleti asztal speciális bútorzatát és a padokat cserélték most le teljesen a TDK támogatásával, ezt adták ma át ünnepélyes és zajos keretek közt.

A felavatás szó szerint zajosra sikerült. Felújítottuk, felgyújtjuk és felrobbantjuk címmel ma összevont rendhagyó fizika- és kémiaórát tartottak a Paragváriban. A Spektrum TV-ből is ismert Brutális kémia és Brutális fizika című műsorok egyik szakértője, Nagy Gergő Zoltán közreműködésével három látványos kísérlettel avatták fel a terem új bútorait.

Előbb egy interaktív elektronikus kísérletben a diákok - akik egyébként tanulmányi eredményeikért jutalomból is kapták a részvételi lehetőséget - maguk próbálhatták ki, hogy működik egy kondenzátor. Plusz csavar a történetben, hogy a kondenzátorok egytől egyig Szombathelyen készültek, ezek ugyanis TDK-termékek.

Ezután az alkoholgőzzel, annak látványos meggyújtásával aratott nagy sikert Nagy Zoltán Gergely és három kis fizikus segédje.

Nagy Zoltán Gergely egy folyékony nitrogénnel töltött PET-palackot robbantott fel, természetesen biztonságos módon, a képünkön is látható kék hordóban. Fotósunk dobhártyája megúszta, a palack viszont nem járt ilyen szerencsésen.

A Suliművek programmal a TDK célja a természettudományos tárgyak népszerűsítése. A cégtől megtudtuk, ezt a folyamatot valójában már ovis korban megkezdik speciális, kicsikre szabott gyárlátogatásokkal, majd folytatják a Suliművekkel az iskolások körében, végül a duális technikusi és egyetemi képzésekkel csúcsosodik ki.
Szólj hozzá!
Varga Károly fel van készülve rá, hogy ki fogják hallgatni a rendőrök a Vas02-ben felmerült választási csalás gyanúja miatt.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.
Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab.
Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.
Novák Előd megtalálta a legfontosabb problémát.
November 30-ig tervezik elvégezni a munkát.
A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.
Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.
Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.
A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.
Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.
Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.
Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.
Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.
A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.
Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.
A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.