Rendkívüli szünetet rendeltek el az egyik sárvári óvodában, miután az intézményben is megjelent a koronavírus

Fehér Buda 2020-10-14 12:00:00
Ismét növekedett a koronavírus-fertőzöttek száma Sárváron.

Újabb tájékoztatást osztott meg a Facebook-oldalán Kondora István, Sárvár polgármestere a koronavírus-járvány alakulásáról. Mint írja, a járvány második hulláma zajlik Magyarországon, és az emelkedő tendencia Sárvárt is elérte, ezért nagyon fontos, hogy mindenki betartsa a járványügyi szabályokat.

Sárváron a kedd délutáni adatok szerint 18 aktív igazolt fertőzött van, a fertőzöttek száma 2 fővel nőtt a pénteki adatokhoz képest, 4 főnél viszont feloldották a járványügyi elkülönítést. Emellett 65-en vannak van hatósági házi karanténban, közülük 53-an szoros kapcsolatban voltak igazolt fertőzöttel, ezért járványügyi megfigyelés alá kerültek, míg 12 fő külföldről utazott be.

A polgármester arról már korábban írt, hogy a sárvári Szent László Kórház Járóbeteg Szakellátásán is megjelent a koronavírus, ezért továbbra is vannak olyan szakrendelések, amelyek nem a megszokott rend szerint zajlanak, változott a rendelési idejük. Az ellátások igénybevétele előtt a 95/ 523 – 004-es telefonszámon lehet tájékozódni. 

A vírus megjelent már a Sárvári Csicsergő Óvoda 3. számú csoportjában is, az ezzel kapcsolatos veszélyhelyzet miatt 2020. október 12. napjától 2020. október 15. napjáig rendkívüli szünetet rendelt el az Oktatási Hivatal. 

 

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Szólj hozzá!

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.