Putz Attila lesz az Éljen Szombathely képviselő jelöltje Zanaton

Farkas Bazsi 2019-04-25 11:14:00
A szervezet azt mondja olyan jelöltet találtak, aki helyben lakik és jól ismeri az itteniek problémáját. 25 éve nem volt ilyen.

A lokális értékek kidomborításának egyik jeleként ma délelőtt Szombathely zanati városrészének ikonikus helyén, a fagyizóban tartott sajtótájékoztatót az Éljen Szombathely. A civil szervezet már februárban megtartotta jelölt bemutatóját, és már akkor hangsúlyozták, hogy ha találnak az akkor bemutatott képviselő jelölteknél alkalmasabbat, vagyis olyant, akit a körzetben élő közösség jobban ismer és támogat, akkor a már bemutatott jelölt visszalép a javára.

Zanaton most ez történt. 

Eddig Horváth Zoltán volt a képviselőjelölt, most Putz Attila veszi át tőle a feladatokat.

Putz eddig a Zanati Kulturális és Sport Egyesület elnöke volt, most azonban, hogy az Éljen Szombathely támogatásával képviselőjelölt lett, lemondott a tisztségről. Nemény András az Éljen Szombathely polgármester-jelöltje azt mondta, 25 éve nem volt olyan képviselő, aki a zanati városrészért felelt és helyben lakva ismerte volna a helyiek problémáit.

Putz  sorolt is néhányat:

  • A körzethez tartozó Falco-gyár 
  • Az M86-os fizetőssé tétele óta nőtt Zanaton a forgalom
  • Hiányzó kerékpárút
  • Az át nem vett közutak, amiket magánberuházók készítettek ám a műszaki silánysága miatt az önkormányzat nem vette át
  • A körzethez tartozó Széll Kálmán utcai parkolók fizetőssé tétele

Putz azt mondta, ha megkapja a bizalmat, akkor többek között ezeknek a megoldása várna rá ősztől.

Szólj hozzá!

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.