Pollreisz a viharról: Azon kéne elgondolkodni, miért nem tudták a csatornahálózatot fejleszteni Győrben

ugytudjuk.hu 2020-07-22 18:06:47
A győri polgármester el akar beszélgetni a felelős intézményekkel, de a helyi MSZP szerint előbb a saját háza táján kéne sepergetnie.

Reggel adtunk hírt arról, hogy a tegnap esti vihar következményeként Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) a Facebookon bejelentette: úgy látja, hogy gyalázatos állapotban van a csatornahálózat, ezért az érintett intézmények vezetőivel el fog beszélgetni.

A polgármester posztjára most Pollreisz Balázs önkormányzati képviselő (MSZP) reagált a Facebookon. Szerinte igaza van a polgármesternek, el kell beszélgetni a cégek vezetőivel.

„Csak mielőtt bárkit fenyeget, tájékozódni sem árt. Az elmúlt tíz évben az önkormányzati tulajdonban lévő Útkezelő és a 2/3-os többségi győri tulajdonban lévő Pannon-Víz mennyi pénzt tudott fordítani fejlesztésre? Miért nem volt rá fedezet?”

– tette fel a kérdést, amire aztán rögtön válaszolt is.

„Ha valakivel komolyan kell beszélgetni az a térség országgyűlési képviselői és a fideszes önkormányzati vezetés! Őket kell fenyegetni, mert a legnagyobb felelősség az övék! Tisztán látszik, hogy nincs két Fidesz! Like-vadászat helyett valódi intézkedést várnak a győriek!” – írta a képviselő.

Kedd este súlyos felhőszakadás tarolta le a várost, amelynek következtében több utca, illetve például a Dunakapu téri mélygarázs is víz alá került, utóbbit le is zárták.

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.