Politikai oldal szerint szelektálják, hogy mit lehet posztolni a Szombathely Összefog! Facebook-csoportban

Farkas Bazsi 2020-03-23 14:31:00
A szombathelyi önkormányzat önkéntességi űrlapjának megosztásáért tiltás járt. Aki az Éljen Szombathely! városvezetés rátermettségét dicsérte szintén így járt.

Alig egy hete, hogy Facebook-csoportok kezdek alakulni a koronavírus okozta veszélyhelyzet minél könnyebb kezelésre. A tagok jó tanácsokat, adományokat, vagy akár a vírussal kapcsolatos legújabb híreket is megoszthatják.

Szombathelyen két Facebook-csoport is alakult. Elsőként a Szombathely Összefog csoportot hozták létre, majd a Balázsy Péter, megyei jegyzőhöz köthető Szombathely, szeretünk Facebook-oldal létrehozta a Szombathely, Összefog! közösséget.

Még mielőtt bárki elfogultsággal vádolnának minket, érdemes tisztázni, hogy az első csoportot mi, vagyis az Ugytudjuk.hu szerkesztősége hozta létre. Különösebb szabályozást azonban nem vezettünk be. Ha bárki felkeresi a csoportot, az láthatja, hogy akár a konkurens média cikkeit is engedjük megosztani, hiszen valóban azt szeretnénk, hogy a lehető legtöbb információt kapják meg a csoport tagjai.

Ehhez képest több olvasói levelet is kaptunk, amiben azt írják, hogy a Fidesz korábbi polgármesterjelöltjéhez köthető csoportban rendre cenzúrázzák azokat a posztokat, amik az Éljen Szombathely! városvezetés intézkedéseit mutatja be, vagy esetleg dicséri azokat. Van olyan olvasónk is, aki arra panaszkodott, hogy a szombathely.hu-n található önkénteseket regisztráló űrlapját osztotta meg, amit nem csak töröltek, de még le is tiltották a csoportban. 

Szomorú, hogy egy összefogást hirdető közösség valójában nem más, mint egy újabb építőkocka az egó építésében. 

Szólj hozzá!

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.