Péntektől változik a szombathelyi buszmenetrend

Nagy Donát 2020-04-16 10:36:00
A veszélyhelyzet miatt kihirdetett intézkedések nyomán teljesen megváltoztak a tömegközlekedési szokások, emiatt kell racionalizálni a buszok járását.

A kijárási korlátozás bevezetésének hatására bekövetkezett utasforgalom csökkenés miatt Nemény András (Éljen Szombathely) felkérte a Volánbusz Zrt.-t (leánykori nevén Vasi Volán), hogy készítse el az új menetrendre tett javaslatát.

Ez a szabadnapi menetrend egy kibővített változata lesz.

A tervezésnél a busztársaság szakemberei szem előtt tartották a kialakult veszélyhelyzetre tett intézkedések hatásait. A Volánbusz azt reméli, hogy az ésszerűsítés kompenzálhatja az utasforgalom csökkenéséből adódó bevételkiesést.

Azaz kevesebb busz fog közlekedni üresen, amikor úgysem szállna fel senki sem.

A menetrendi közlekedéssel a napi külszolgálati kilométer a normál munkanapinak 66 %-a, a tanszüneti munkanapinak a 76,5 %-a lesz.

Szombathely MJV

Hatalmas lángokkal, 6 hektáron ég ezekben a percekben is a régi s... zombathelyi szeméttelep. A legmasabb, 5-ös fokozatú riasztással vonult fel a katasztrófavédelem, a régió számos városából, szomszédos megyékből is érkeztek oltani. Dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere is a helyszínen van, ivóvizet vitt a tűzoltóknak, egyeztett az oltást iránytókkal, a tűzoltóparancsnokkal is.

Én csuklok, te csuklasz

Ugyan az utazók száma nem igényelné a csuklósbuszok üzemeltetését, azonban a járványügyi zsúfoltsági előírások (védőtávolság) jelenleg még indokolják a csuklós járművek használatát is. Viszont a 8 harcképes csuklósbusz helyett péntektől elegendő lesz csupán 3-4 üzemeltetése is.

Nem kötelező, de erősen ajánlott a védőmaszk használata a járműveken

A Volánbusz nem rendelkezik sem jogi, sem technikai lehetőségekkel arra vonatkozóan, hogy kötelezően előírhassák a szájmaszkok viselését a buszokon. Azonban utasaik figyelmét fokozottan felhívják arra, hogy lehetőség szerint viseljék a szájmaszkokat a járműveken.

A menetrendváltozás elfogadása a város Közgyűlésének hatásköre, azonban a kialakult veszélyhelyzeti különleges jogrend miatt a testület helyett a polgármester hozza meg a döntéseket.

Címlapképünk: Google Utcakép

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.